evolution-data-server - en to eo translation catalogue (1747 entries)

en: Anniversary
eo: Datreveno

en: Given URL “%s” doesn’t reference CardDAV address book
eo: Specifita URL “%s” ne referencas CardDAV-adresaron

en: Server didn’t return object’s href
eo: Servilo ne redonis la href de la objekto

en: Server didn’t return object’s ETag
eo: Servilo ne redonis la ETag de la objekto

en: Received object is not a valid vCard
eo: Ricevita objekto ne estas valida vCard

en: Missing information about component URL, local cache is possibly incomplete or broken. You can try to remove it and restart background evolution-data-server processes. Cache file: %s
eo: Mankas informo pri la URL de la komponento, la loka kaŝmemoro eble ne estas kompleta aŭ estas rompita. Vi povas provi forigi ĝin kaj restarigi fonajn evolution-data-server-procezojn. Kaŝmemora dosiero: %s

en: Object to save is not a valid vCard
eo: Konservota objekto ne estas valida vCard

en: Failed to remove file “%s”: %s
eo: Malsukcesis forigi dosieron “%s”: %s

en: Failed to make directory %s: %s
eo: Malsukcesis krei dosierujon %s: %s

en: Failed to create hardlink for resource “%s”: %s
eo: Malsukcesis krei rektan ligilon por risurco “%s”: %s

en: No UID in the contact
eo: Neniu UID en la kontakto

en: Conflicting UIDs found in added contacts
eo: Malkongruaj UID-oj trovitaj en aldonitaj kontaktoj

en: Loading...
eo: Ŝargante...

en: Searching...
eo: Serĉante...

en: Tried to modify contact “%s” with out of sync revision
eo: Provus aliigi kontakton “%s” kun nesinkronigita revizio

en: Contact “%s” not found
eo: Ne trovis kontakton “%s”

en: Query “%s” not supported
eo: Informpeto “%s” ne estas subtenata

en: Invalid Query “%s”
eo: Nevalida informpeto “%s”

en: Requested to delete an unrelated cursor
eo: Petis forigi nerilatan kursoron

en: Failed to rename old database from “%s” to “%s”: %s
eo: Malsukcesis alinomi malnovan datumbazon de “%s” al “%s”: %s

en: Unknown error
eo: Nekonata eraro

note: Translators: An error message shown to a user when trying to do an * operation on the LDAP address book which is not connected to the server
en: Not connected
eo: Ne konekita

en: Failed to bind using either v3 or v2 binds
eo: Malsukcesis ligi per v3 aŭ v2

en: Reconnecting to LDAP server...
eo: Rekonektado al LDAP-servilo...

en: Invalid DN syntax
eo: Nevalida DN-sintakso

en: LDAP error 0x%x (%s)
eo: LDAP-eraro 0x%x (%s)

en: %s: NULL returned from ldap_first_entry
eo: %s: Revenis NUL el ldap_first_entry

en: %s: Unhandled result type %d returned
eo: %s: Netraktita rezulttipo %d redonita

en: %s: Unhandled search result type %d returned
eo: %s: Netraktita serĉrezulttipo %d redonita

en: LDAP contact lists cannot be empty.
eo: LDAP-kontaktlistoj ne povas esti malplenaj.

en: Contact lists in LDAP address books require each member to be from the same LDAP address book, but one member could not be recognized. | Contact lists in LDAP address books require each member to be from the same LDAP address book, but %d members could not be recognized.
eo[0]: Kontaktlistoj en LDAP-adresaroj postulas, ke ĉiu ano estu el la sama LDAP-adresaro, sed unu ano ne estis rekonita.
eo[1]: Kontaktlistoj en LDAP-adresaroj postulas, ke ĉiu ano estu el la sama LDAP-adresaro, sed %d anoj ne estis rekonitaj.

en: Receiving LDAP search results...
eo: Ricevado de serĉaj rezuloj de LDAP-servilo...

en: Error performing search
eo: Eraro dum serĉado

en: Downloading contacts (%d)...
eo: Elŝutante kontaktojn (%d)...

en: Refreshing…
eo: Refreŝigado…

en: The backend does not support bulk additions
eo: La servoparto ne subtenas amasajn aldonojn

en: Adding contact to LDAP server...
eo: Aldonado de kontakto al LDAP-servilo...

en: The backend does not support bulk modifications
eo: La servoparto ne subtenas amasajn modifojn

en: Modifying contact from LDAP server...
eo: Modifado de kontakto en LDAP-servilo...

en: Removing contact from LDAP server...
eo: Forigado de kontakto de LDAP-servilo...

en: Failed to get the DN for user “%s”
eo: Malsukcesis akiri la DN por uzanto “%s”

en: No such book
eo: Neniu tia libro

en: Contact not found
eo: Ne trovis kontakton

en: Contact ID already exists
eo: Kontakto-ID jam ekzistas

en: No such source
eo: Neniu tia fonto

en: No space
eo: Neniu spaco

note: Dummy row as EContactField starts from 1
en: Unique ID
eo: Unika ID

note: FILE_AS is not really a structured field - we use a getter/setter * so we can generate its value if necessary in the getter Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * preferred user's description (or display name) of the contact. Note 'File' is a verb here.
en: File Under
eo: Klasi sub

note: URI of the book to which the contact belongs to
en: Book UID
eo: Libra UID

note: Name fields FN isn't really a structured field - we use a getter/setter * so we can set the N property (since evo 1.4 works fine with * vcards that don't even have a N attribute.  *sigh*)
en: Full Name
eo: Tuta nomo

en: Given Name
eo: Persona nomo

en: Family Name
eo: Familia nomo

en: Nickname
eo: Kromnomo

note: Email fields
en: Email 1
eo: Retpoŝtadreso 1

en: Email 2
eo: Retpoŝtadreso 2

en: Email 3
eo: Retpoŝtadreso 3

en: Email 4
eo: Retpoŝtadreso 4

en: Mailer
eo: Retpoŝtilo

note: Address Labels
en: Home Address Label
eo: Hejmadresa etikedo

en: Work Address Label
eo: Laborejoadresa etikedo

en: Other Address Label
eo: Alia adresa etikedo

note: Phone fields
en: Assistant Phone
eo: Telefono de asistanto

en: Business Phone
eo: Labortelefono

en: Business Phone 2
eo: Labortelefono 2

en: Business Fax
eo: Laborfaksilo

en: Callback Phone
eo: Revoka telefono

en: Car Phone
eo: Aŭtotelefono

en: Company Phone
eo: Firmaa telefono

en: Home Phone
eo: Hejmtelefono

en: Home Phone 2
eo: Hejmtelfono 2

en: Home Fax
eo: Hejmfaksilo

en: Mobile Phone
eo: Poŝtelefono

en: Other Phone
eo: Alia telefono

en: Other Fax
eo: Alia faksilo

en: Pager
eo: Televokilo

en: Primary Phone
eo: Ĉefa telefono

en: Telex
eo: Telekso

note: Organizational fields
en: Organization
eo: Organizaĵo

en: Organizational Unit
eo: Organiza unuo

en: Office
eo: Oficejo

en: Title
eo: Titolo

en: Role
eo: Rolo

en: Manager
eo: Estro

en: Assistant
eo: Asistanto

note: Web fields
en: Homepage URL
eo: Hejmpaĝa URL

en: Weblog URL
eo: Bloga URL

note: Contact categories
en: Categories
eo: Kategorioj

note: Collaboration fields
en: Calendar URI
eo: Kalendara URI

en: Free/Busy URL
eo: Libera/okupita URL

en: ICS Calendar
eo: ICS-kalendaro

en: Video Conferencing URL
eo: Vidtelekonferenca URL

note: Misc fields
en: Spouse’s Name
eo: Geedza nomo

en: Note
eo: Noto

note: Instant messaging fields
en: AIM Home Screen Name 1
eo: AIM hejma kromnomo 1

en: AIM Home Screen Name 2
eo: AIM hejma kromnomo 2

en: AIM Home Screen Name 3
eo: AIM hejma kromnomo 3

en: AIM Work Screen Name 1
eo: AIM labora kromnomo 1

en: AIM Work Screen Name 2
eo: AIM labora kromnomo 2

en: AIM Work Screen Name 3
eo: AIM labora kromnomo 3

en: GroupWise Home Screen Name 1
eo: GroupWise hejma kromnomo 1

en: GroupWise Home Screen Name 2
eo: GroupWise hejma kromnomo 2

en: GroupWise Home Screen Name 3
eo: GroupWise hejma kromnomo 3

en: GroupWise Work Screen Name 1
eo: GroupWise labora kromnomo 1

en: GroupWise Work Screen Name 2
eo: GroupWise labora kromnomo 2

en: GroupWise Work Screen Name 3
eo: GroupWise labora kromnomo 3

en: Jabber Home ID 1
eo: Jabber hejma ID 1

en: Jabber Home ID 2
eo: Jabber hejma ID 2

en: Jabber Home ID 3
eo: Jabber hejma ID 3

en: Jabber Work ID 1
eo: Jabber labora ID 1

en: Jabber Work ID 2
eo: Jabber labora ID 2

en: Jabber Work ID 3
eo: Jabber labora ID 3

en: Yahoo! Home Screen Name 1
eo: Yahoo! hejma kromnomo 1

en: Yahoo! Home Screen Name 2
eo: Yahoo! hejma kromnomo 2

en: Yahoo! Home Screen Name 3
eo: Yahoo! hejma kromnomo 3

en: Yahoo! Work Screen Name 1
eo: Yahoo! labora kromnomo 1

en: Yahoo! Work Screen Name 2
eo: Yahoo! labora kromnomo 2

en: Yahoo! Work Screen Name 3
eo: Yahoo! labora kromnomo 3

en: MSN Home Screen Name 1
eo: MSN hejma kromnomo 1

en: MSN Home Screen Name 2
eo: MSN hejma kromnomo 2

en: MSN Home Screen Name 3
eo: MSN hejma kromnomo 3

en: MSN Work Screen Name 1
eo: MSN labora kromnomo 1

en: MSN Work Screen Name 2
eo: MSN labora kromnomo 2

en: MSN Work Screen Name 3
eo: MSN labora kromnomo 3

en: ICQ Home ID 1
eo: ICQ hejma ID 1

en: ICQ Home ID 2
eo: ICQ hejma ID 2

en: ICQ Home ID 3
eo: ICQ hejma ID 3

en: ICQ Work ID 1
eo: ICQ labora ID 1

en: ICQ Work ID 2
eo: ICQ labora ID 2

en: ICQ Work ID 3
eo: ICQ labora ID 3

note: Last modified time
en: Last Revision
eo: Lasta revizio

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * virtual field, which returns either name of the contact or the organization * name, recognized by multiple other fields, where the first filled is used.
en: Name or Org
eo: Nomo aŭ organizaĵo

note: Address fields
en: Address List
eo: Adreslisto

en: Home Address
eo: Hejmadreso

en: Work Address
eo: Laboradreso

en: Other Address
eo: Alia adreso

note: Contact categories
en: Category List
eo: Kategorilisto

note: Photo/Logo
en: Photo
eo: Foto

en: Logo
eo: Emblemo

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a name * of the contact, as specified in http://tools.ietf.org/html/rfc6350#section-6.2.2
en: Name
eo: Nomo

en: Email List
eo: Retpoŝtlisto

note: Instant messaging fields
en: AIM Screen Name List
eo: AIM kromnoma listo

en: GroupWise ID List
eo: GroupWise ID listo

en: Jabber ID List
eo: Jabber ID listo

en: Yahoo! Screen Name List
eo: Yahoo! kromnoma listo

en: MSN Screen Name List
eo: MSN kromnoma listo

en: ICQ ID List
eo: ICQ ID listo

en: Wants HTML Mail
eo: Deziras HTML-retmesaĝojn

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a * field describing whether it's a Contact list (list of email addresses) or a * regular contact for one person/organization/...
en: List
eo: Listo

note: Translators: This is an EContact field description, in this case it's a flag * used to determine whether when sending to Contact lists the addresses should be * shown or not to other recipients - basically whether to use BCC field or CC * message header when sending messages to this Contact list.
en: List Shows Addresses
eo: Listo montras adresojn

en: Birth Date
eo: Naskiĝdato

note: Security fields
en: X.509 Certificate
eo: X.509-atestilo

en: PGP Certificate
eo: PGP-atestilo

en: Gadu-Gadu Home ID 1
eo: Gadu-Gadu hejma ID 1

en: Gadu-Gadu Home ID 2
eo: Gadu-Gadu hejma ID 2

en: Gadu-Gadu Home ID 3
eo: Gadu-Gadu hejma ID 3

en: Gadu-Gadu Work ID 1
eo: Gadu-Gadu labora ID 1

en: Gadu-Gadu Work ID 2
eo: Gadu-Gadu labora ID 2

en: Gadu-Gadu Work ID 3
eo: Gadu-Gadu labora ID 3

en: Gadu-Gadu ID List
eo: Gadu-Gadi ID listo

note: Geo information
en: Geographic Information
eo: Geografia informo

en: Telephone
eo: Telefono

en: Skype Home Name 1
eo: Skype hejma nomo 1

en: Skype Home Name 2
eo: Skype hejma nomo 2

en: Skype Home Name 3
eo: Skype hejma nomo 3

en: Skype Work Name 1
eo: Skype labora nomo 1

en: Skype Work Name 2
eo: Skype labora nomo 2

en: Skype Work Name 3
eo: Skype labora nomo 3

en: Skype Name List
eo: Skype noma listo

en: SIP address
eo: SIP-adreso

en: Google Talk Home Name 1
eo: Google Talk hejma nomo 1

en: Google Talk Home Name 2
eo: Google Talk hejma nomo 2

en: Google Talk Home Name 3
eo: Google Talk hejma nomo 3

en: Google Talk Work Name 1
eo: Google Talk labora nomo 1

en: Google Talk Work Name 2
eo: Google Talk labora nomo 2

en: Google Talk Work Name 3
eo: Google Talk labora nomo 3

en: Google Talk Name List
eo: Google Talk noma listo

en: Twitter Name List
eo: Twitter noma listo

en: Matrix Home ID 1
eo: Matrix hejma ID 1

en: Matrix Home ID 2
eo: Matrix hejma ID 2

en: Matrix Home ID 3
eo: Matrix hejma ID 3

en: Matrix Work ID 1
eo: Matrix labora ID 1

en: Matrix Work ID 2
eo: Matrix labora ID 2

en: Matrix Work ID 3
eo: Matrix labora ID 3

en: Matrix ID List
eo: Matrix-ID-listo

en: Time zone
eo: Horzono

note: vCard 4.0
en: Kind
eo: Speco

en: Source
eo: Fonto

en: Gender
eo: Sekso

en: Instant Messaging
eo: Tujmesaĝado

en: Language
eo: Lingvo

en: Member
eo: Ano

en: Related
eo: Rilata

en: Birth Place
eo: Naskiĝloko

en: Death Place
eo: Mortoloko

en: Death Date
eo: Mortodato

en: Expertise
eo: Kompetenteco

en: Hobby
eo: Ŝatokupo

en: Interest
eo: Intereso

en: Organizational Directory
eo: Organiza katalogo

en: Contact URI
eo: Kontakta URI

en: Created
eo: Kreita

en: Social Profile
eo: Socia profilo

en: Unnamed List
eo: Sennoma listo

en: The library was built without phone number support.
eo: La biblioteko estis konstruita sen telefonnumera subteno.

en: The phone number parser reported a yet unknown error code.
eo: La telefonnumera analizilo raportis jam-nekonatan erarkodon.

en: Not a phone number
eo: Ne telefonnumero

en: Invalid country calling code
eo: Nevalida landvokkodon

en: Remaining text after the country calling code is too short for a phone number
eo: Cetera teksto post landvokkodo estas tro mallonga por telefonnumero

en: Text is too short for a phone number
eo: Teksto estas tro mallonga por telefonnumero

en: Text is too long for a phone number
eo: Teksto estas tro longa por telefonnumero

en: Unknown book property “%s”
eo: Nekonata libro-eco “%s”

en: Cannot change value of book property “%s”
eo: Ne eblas ŝanĝi valoron de libro-eco “%s”

en: Unable to connect to “%s”:
eo: Ne eblas konekti al “%s”:

en: Client disappeared
eo: Kliento malaperis

en: Addressbook backend does not support cursors
eo: La servoparto de la adresaro ne subtenas kursorojn

en: Error introspecting unknown summary field “%s”
eo: Eraro dum introspekto de nekonata resumkampo “%s”

en: Error parsing regular expression
eo: Eraro dum analizado de regula esprimo

en: Insufficient memory
eo: Nesufiĉa memoro

en: Invalid contact field “%d” specified in summary
eo: Nevalida kontaktkampo “%d” specifita en resumo

en: Contact field “%s” of type “%s” specified in summary, but only boolean, string and string list field types are supported
eo: Kontaktkampo “%s” de tipo “%s” specifita en resumo, sed nur buleaj, ĉenaj kaj ĉenlistaj kamptipoj estas subtenataj

en: Full search_contacts are not stored in cache. vcards cannot be returned.
eo: Plenaj serĉkontaktoj ne estas konservitaj en kaŝmemoro. vCard-oj ne povas esti redonitaj.

en: Query contained unsupported elements
eo: Informpeto enhavis nesubtenitajn erojn

en: Invalid Query
eo: Nevalida informpeto

en: Full search_contacts are not stored in cache. Hence only summary query is supported.
eo: Plenaj serĉkontaktoj ne estas konservitaj en kaŝmemoro. Sekve nur resumaj informpetoj estas subtenataj.

en: Invalid query
eo: Nevalida informpeto

en: Full vcards are not stored in cache. Hence only summary query is supported.
eo: Plenaj vCard-oj ne estas konservitaj en kaŝmemoro. Sekve nur resumaj informpetoj estas subtenataj.

en: Unable to remove the db file: errno %d
eo: Malsukcesis forigi la datumbaz-dosieron: erarnumero %d

en: Only summary queries are supported by EbSdbCursor
eo: Nur resumaj informpetoj estas subtenataj de EbSdbCursor

en: At least one sort field must be specified to use an EbSdbCursor
eo: Almenaŭ unu ordiga kampo devas esti specifita por uzi EbSdbCursor

en: Cannot sort by a field that is not in the summary
eo: Ne povas ordigi laŭ kampo kiu ne estas en la resumo

en: Cannot sort by a field which may have multiple values
eo: Ne povas ordigi laŭ kampo kiu povus havi pluroblajn valorojn

en: Tried to step a cursor in reverse, but cursor is already at the beginning of the contact list
eo: Provis movi kursoron malantaŭen, sed la kursoro jam estas ĉe la komenco de la kontaktlisto

en: Tried to step a cursor forwards, but cursor is already at the end of the contact list
eo: Provis movi kursoron antaŭen, sed la kursoro jam estas ĉe la fino de la kontaktlisto

en: Unsupported contact field “%d” specified in summary
eo: Nesubtenita kontakta kampo “%d” specifita en resumo

en: Invalid query: %s
eo: Nevalida informpeto: %s

en: Invalid query for a book cursor
eo: Nevalida informpeto por libra kursoro

en: Can’t open database %s: %s
eo: Ne eblas malfermi datumbazon %s: %s

en: Object “%s” not found
eo: Ne trovis objekton “%s”

en: Object with extra “%s” not found
eo: Ne trovis objekton kun kroma “%s”

en: Search by email not supported
eo: Serĉado laŭ retpoŝtadreso ne estas subtenata

en: No email address provided
eo: Neniu retpoŝtadreso provizita

en: At least one sort field must be specified to use a cursor
eo: Almenaŭ unu ordiga kampo devas esti specifita por uzi kursoron

en: Cannot sort by a field that is not a string type
eo: Ne eblas ordigi laŭ kampo kiu ne estas de ĉena speco

en: Contact field “%s” not in summary
eo: Kontaktkampo “%s” ne estas en la resumo

en: Preloaded object for UID “%s” is invalid
eo: Antaŭŝarĝita objekto por UID “%s” estas nevalida

en: Received object for UID “%s” is invalid
eo: Ricevita objekto por UID “%s” estas nevalida

en: Refresh skipped due to enabled Power Saver mode. Disable Power Saver mode and repeat the action.
eo: Refreŝigo preterlasita pro ŝaltita energiŝpara reĝimo. Malŝaltu energiŝparan reĝimon kaj ripetu la agon.

en: Refresh skipped due to being disabled on metered network.
eo: Refreŝigo preterlasita ĉar malŝaltita sur mezurita reto.

en: Failed to create cache “%s”:
eo: Malsukcesis krei kaŝmemoron “%s”:

en: Cannot upgrade contacts database from a legacy database with more than one addressbook. Delete one of the entries in the “folders” table first.
eo: Ne eblas ĝisdatigi kontaktodatumbazon de malnova datumbazo kun pli ol unu adresaro. Forigu unu el la enskriboj en la tabelo “folders” unue.

en: Invalid query for EbSqlCursor
eo: Nevalida informpeto por EbSqlCursor

en: At least one sort field must be specified to use an EbSqlCursor
eo: Almenaŭ unu ordiga kampo devas esti specifita por uzi EbSqlCursor

en: Invalid query:
eo: Nevalida informpeto:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot open book:
eo: Ne eblis malfermi libron:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot refresh address book:
eo: Ne eblas aktualigi adresaron:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact:
eo: Ne eblas akiri kontakton:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact list:
eo: Ne eblas akiri kontaktliston:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot get contact list uids:
eo: Ne eblas akiri uzantonumerojn de kontaktaro:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot add contact:
eo: Ne eblas aldoni kontakton:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot modify contacts:
eo: Ne eblas modifi kontaktojn:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot remove contacts:
eo: Ne eblas forigi kontaktojn:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot find email address:
eo: Ne eblas trovi retpoŝtadreson:

en: Cursor does not support setting the search expression
eo: Kursoro ne subtenas agordadon de la serĉesprimo

en: Cursor does not support step
eo: Kursoro ne subtenas paŝon

en: Cursor does not support alphabetic indexes
eo: Kursoro ne subtenas alfabetajn indeksojn

en: Unrecognized cursor origin
eo: Nerekonita kursora origino

en: Out of sync revision while moving cursor
eo: Nesinkrona revizio dum movado de kursoro

en: Alphabetic index was set for incorrect locale
eo: Alfabeta indekso estis agordita por malĝusta lokaĵaro

en: Given URL “%s” doesn’t reference CalDAV calendar
eo: Donita URL “%s” ne referencas CalDAV-kalendaron

en: Failed to parse response data
eo: Ne eblis analizi respondo-datumojn

en: Birthday
eo: Naskiĝdato

en: Deathday
eo: Mortotago

note: Translators: The %s is replaced with a contact name, used in the Contacts calendar, beside "Anniversary: %s" and "Death day: %s" strings
en: Birthday: %s
eo: Naskiĝdato: %s

note: Translators: The %s is replaced with a contact name, used in the Contacts calendar, beside "Birthday: %s" and "Death day: %s" strings
en: Anniversary: %s
eo: Datreveno: %s

note: Translators: The %s is replaced with a contact name, used in the Contacts calendar, beside "Birthday: %s" and "Anniversary: %s" strings
en: Death day: %s
eo: Mortotago: %s

en: Cannot get URI
eo: Ne eblas akiri URI-on

en: Cannot save calendar data: Malformed URI.
eo: Ne povas konservi kalendarajn datumojn: Misformita URI.

en: Cannot save calendar data
eo: Ne povas konservi kalendarajn datumojn

en: Cannot parse ICS file “%s”
eo: Ne eblas analizi ICS-dosieron “%s”

en: File “%s” is not a VCALENDAR component
eo: Dosiero “%s” ne estas VCALENDAR-komponento

note: FIXME This should be doable once all the recurid stuff is done
en: Unsupported method
eo: Nesubtenita metodo

en: URI not set
eo: URI ne agordita

en: Malformed URI “%s”: %s
eo: Misformita URI “%s”: %s

en: Bad file format.
eo: Malbona dosiera formo.

en: Not a calendar.
eo: Ne estas kalendaro.

en: Could not retrieve weather data
eo: Ne povis ricevi veterajn datumojn

en: Weather: Fog
eo: Vetero: Nebulo

en: Weather: Cloudy Night
eo: Vetero: Nuba nokto

en: Weather: Cloudy
eo: Vetero: Nuba

en: Weather: Overcast
eo: Vetero: Sensuna

en: Weather: Showers
eo: Vetero: Pluvoverŝoj

en: Weather: Snow
eo: Vetero: Neĝo

en: Weather: Clear Night
eo: Vetero: Klara nokto

en: Weather: Sunny
eo: Vetero: Suna

en: Weather: Thunderstorms
eo: Vetero: Fulmotondroj

en: Forecast
eo: Prognozo

en: Could not create cache file
eo: Ne povis krei kaŝmemoran dosieron

en: Could not create cache file:
eo: Ne povis krei kaŝmemoran dosieron:

en: New note
eo: Nova noto

en: No such calendar
eo: Neniu tia kalendaro

en: Object not found
eo: Ne trovis objekton

en: Invalid object
eo: Nevalida objekto

en: Unknown user
eo: Nekonata uzanto

en: Object ID already exists
eo: Objekta ID jam ekzistas

en: Invalid range
eo: Nevalida amplekso

en: Unknown calendar property “%s”
eo: Nekonata kalendara eco: “%s”

en: Cannot change value of calendar property “%s”
eo: Ne eblas ŝanĝi valoron de kalendara eco “%s”

en: Untitled appointment
eo: Sentitola rendevuo

en: 1st
eo: 1-a

en: 2nd
eo: 2-a

en: 3rd
eo: 3-a

en: 4th
eo: 4-a

en: 5th
eo: 5-a

en: 6th
eo: 6-a

en: 7th
eo: 7-a

en: 8th
eo: 8-a

en: 9th
eo: 9-a

en: 10th
eo: 10-a

en: 11th
eo: 11-a

en: 12th
eo: 12-a

en: 13th
eo: 13-a

en: 14th
eo: 14-a

en: 15th
eo: 15-a

en: 16th
eo: 16-a

en: 17th
eo: 17-a

en: 18th
eo: 18-a

en: 19th
eo: 19-a

en: 20th
eo: 20-a

en: 21st
eo: 21-a

en: 22nd
eo: 22-a

en: 23rd
eo: 23-a

en: 24th
eo: 24-a

en: 25th
eo: 25-a

en: 26th
eo: 26-a

en: 27th
eo: 27-a

en: 28th
eo: 28-a

en: 29th
eo: 29-a

en: 30th
eo: 30-a

en: 31st
eo: 31-a

en: every day forever | every %d days forever
eo[0]: ĉiun tagon por ĉiam
eo[1]: ĉiun %-d-an tagon por ĉiam

en: Every day forever | Every %d days forever
eo[0]: Ĉiun tagon por ĉiam
eo[1]: Ĉiun %-d-an tagon por ĉiam

en: every day | every %d days
eo[0]: ĉiun tagon
eo[1]: ĉiun %-d-an tagon

en: Every day | Every %d days
eo[0]: Ĉiun tagon
eo[1]: Ĉiun %-d-an tagon

en: every week | every %d weeks
eo[0]: ĉiun semajnon
eo[1]: ĉiujn %-d-an semajnon

en: Every week | Every %d weeks
eo[0]: Ĉiun semajnon
eo[1]: Ĉiun %-d-an semajnon

[ctx: recur-description]
en: on Sunday
eo: je dimanĉo

[ctx: recur-description]
en: , Sunday
eo: , dimanĉo

[ctx: recur-description]
en:  and Sunday
eo:  kaj dimanĉo

[ctx: recur-description]
en: on Monday
eo: je lundo

[ctx: recur-description]
en: , Monday
eo: , lundo

[ctx: recur-description]
en:  and Monday
eo:  kaj lundo

[ctx: recur-description]
en: on Tuesday
eo: je mardo

[ctx: recur-description]
en: , Tuesday
eo: , mardo

[ctx: recur-description]
en:  and Tuesday
eo:  kaj mardo

[ctx: recur-description]
en: on Wednesday
eo: je merkredo

[ctx: recur-description]
en: , Wednesday
eo: , merkredo

[ctx: recur-description]
en:  and Wednesday
eo:  kaj merkredo

[ctx: recur-description]
en: on Thursday
eo: je ĵaŭdo

[ctx: recur-description]
en: , Thursday
eo: , ĵaŭdo

[ctx: recur-description]
en:  and Thursday
eo:  kaj ĵaŭdo

[ctx: recur-description]
en: on Friday
eo: je vendredo

[ctx: recur-description]
en: , Friday
eo: , vendredo

[ctx: recur-description]
en:  and Friday
eo:  kaj vendredo

[ctx: recur-description]
en: on Saturday
eo: je sabato

[ctx: recur-description]
en: , Saturday
eo: , sabato

[ctx: recur-description]
en:  and Saturday
eo:  kaj sabato

en: every month | every %d months
eo[0]: ĉiun monaton
eo[1]: ĉiun %-d-an monaton

en: Every month | Every %d months
eo[0]: Ĉiun monaton
eo[1]: Ĉiun %-d-an monaton

[ctx: recur-description]
en: on the last Sunday
eo: je la lasta dimanĉo

[ctx: recur-description]
en: on the last Monday
eo: je la lasta lundo

[ctx: recur-description]
en: on the last Tuesday
eo: je la lasta mardo

[ctx: recur-description]
en: on the last Wednesday
eo: je la lasta merkredo

[ctx: recur-description]
en: on the last Thursday
eo: je la lasta ĵaŭdo

[ctx: recur-description]
en: on the last Friday
eo: je la lasta vendredo

[ctx: recur-description]
en: on the last Saturday
eo: je la lasta sabato

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 1st day
eo: je la 1-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 2nd day
eo: je la 2-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 3rd day
eo: je la 3-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 4th day
eo: je la 4-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 5th day
eo: je la 5-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 6th day
eo: je la 6-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 7th day
eo: je la 7-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 8th day
eo: je la 8-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 9th day
eo: je la 9-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 10th day
eo: je la 10-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 11th day
eo: je la 11-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 12th day
eo: je la 12-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 13th day
eo: je la 13-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 14th day
eo: je la 14-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 15th day
eo: je la 15-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 16th day
eo: je la 16-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 17th day
eo: je la 17-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 18th day
eo: je la 18-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 19th day
eo: je la 19-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 20th day
eo: je la 20-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 21st day
eo: je la 21-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 22nd day
eo: je la 22-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 23rd day
eo: je la 23-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 24th day
eo: je la 24-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 25th day
eo: je la 25-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 26th day
eo: je la 26-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 27th day
eo: je la 27-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 28th day
eo: je la 28-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 29th day
eo: je la 29-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 30th day
eo: je la 30-a tago

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is added to a monthly recurrence, forming something like "Every month on the Xth day"
en: on the 31st day
eo: je la 31-a tago

[ctx: recur-description]
en: on the first Monday
eo: je la unua lundo

[ctx: recur-description]
en: on the second Monday
eo: je la dua lundo

[ctx: recur-description]
en: on the third Monday
eo: je la tria lundo

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Monday
eo: je la kvara lundo

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Monday
eo: je la kvina lundo

[ctx: recur-description]
en: on the first Tuesday
eo: je la unua mardo

[ctx: recur-description]
en: on the second Tuesday
eo: je la dua mardo

[ctx: recur-description]
en: on the third Tuesday
eo: je la tria mardo

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Tuesday
eo: je la kvara mardo

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Tuesday
eo: je la kvina mardo

[ctx: recur-description]
en: on the first Wednesday
eo: je la unua merkredo

[ctx: recur-description]
en: on the second Wednesday
eo: je la dua merkredo

[ctx: recur-description]
en: on the third Wednesday
eo: je la tria merkredo

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Wednesday
eo: je la kvara merkredo

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Wednesday
eo: je la kvina merkredo

[ctx: recur-description]
en: on the first Thursday
eo: je la unua ĵaŭdo

[ctx: recur-description]
en: on the second Thursday
eo: je la dua ĵaŭdo

[ctx: recur-description]
en: on the third Thursday
eo: je la tria ĵaŭdo

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Thursday
eo: je la kvara ĵaŭdo

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Thursday
eo: je la kvina ĵaŭdo

[ctx: recur-description]
en: on the first Friday
eo: je la unua vendredo

[ctx: recur-description]
en: on the second Friday
eo: je la dua vendredo

[ctx: recur-description]
en: on the third Friday
eo: je la tria vendredo

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Friday
eo: je la kvara vendredo

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Friday
eo: je la kvina vendredo

[ctx: recur-description]
en: on the first Saturday
eo: je la unua sabato

[ctx: recur-description]
en: on the second Saturday
eo: je la dua sabato

[ctx: recur-description]
en: on the third Saturday
eo: je la tria sabato

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Saturday
eo: je la kvara sabato

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Saturday
eo: je la kvina sabato

[ctx: recur-description]
en: on the first Sunday
eo: je la unua dimanĉo

[ctx: recur-description]
en: on the second Sunday
eo: je la dua dimanĉo

[ctx: recur-description]
en: on the third Sunday
eo: je la tria dimanĉo

[ctx: recur-description]
en: on the fourth Sunday
eo: je la kvara dimanĉo

[ctx: recur-description]
en: on the fifth Sunday
eo: je la kvina dimanĉo

en: every year forever | every %d years forever
eo[0]: ĉiun jaron por ĉiam
eo[1]: ĉiun %-d-an jaron por ĉiam

en: Every year forever | Every %d years forever
eo[0]: Ĉiun jaron por ĉiam
eo[1]: Ĉiun %-d-an jaron por ĉiam

en: every year | every %d years
eo[0]: ĉiun jaron
eo[1]: ĉiun %-d-an jaron

en: Every year | Every %d years
eo[0]: Ĉiun jaron
eo[1]: Ĉiun %-d-an jaron

note: Translators: This is one of the last possible parts of a recurrence description. The text is appended at the end of the complete recurrence description, making it for example: "Every 3 days for 10 occurrences"
en: for one occurrence | for %d occurrences
eo[0]: por unu okazo
eo[1]: por %-d okazoj

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is one of the last possible parts of a recurrence description. The '%s' is replaced with actual date, thus it can create something like "until Mon 15.1.2018". The text is appended at the end of the complete recurrence description, making it for example: "Every 3 days until Mon 15.1
en: until %s
eo: ĝis %s

[ctx: recur-description]
note: Translators: This is one of the last possible parts of a recurrence description. The text is appended at the end of the complete recurrence description, making it for example: "Every 2 months on Tuesday, Thursday and Friday forever"
en: forever
eo: por ĉiam

note: Translators: This text is appended at the end of complete recur description using "%s%s" in context "recur-description"
en: , with one exception | , with %d exceptions
eo[0]: , kun unu escepto
eo[1]: , kun %-d esceptoj

[ctx: recur-description]
en: The meeting recurs
eo: La kunsido reokazas

[ctx: recur-description]
en: The appointment recurs
eo: La rendevuo reokazas

[ctx: recur-description]
en: The task recurs
eo: La tasko reokazas

[ctx: recur-description]
note: if (i_cal_component_isa (comp) == I_CAL_VJOURNAL_COMPONENT)
en: The memo recurs
eo: La noto reokazas

[ctx: Priority]
en: High
eo: Alta

[ctx: Priority]
en: Normal
eo: Norma

[ctx: Priority]
en: Low
eo: Malalta

[ctx: Priority]
note: An empty string is the same as 'None'.
en: Undefined
eo: Nedifinita

en: %d week | %d weeks
eo[0]: %d semajno
eo[1]: %d semajnoj

en: %d day | %d days
eo[0]: %d tago
eo[1]: %d tagoj

en: %d hour | %d hours
eo[0]: %d horo
eo[1]: %d horoj

en: %d minute | %d minutes
eo[0]: %d minuto
eo[1]: %d minutoj

note: Translators: here, "second" is the time division (like "minute"), not the ordinal number (like "third")
en: %d second | %d seconds
eo[0]: %d sekundo
eo[1]: %d sekundoj

en: No Summary
eo: Neniu resumo

en: “%s” expects one argument
eo: “%s” anticipas unu argumenton

en: “%s” expects the first argument to be a string
eo: “%s” anticipas, ke la unua argumento estu ĉeno

en: “%s” expects two or three arguments
eo: “%s” anticipas du aŭ tri argumentojn

en: “%s” expects the first argument to be a time_t
eo: “%s” anticipas, ke la unua argumento estu time_t

en: “%s” expects the second argument to be a time_t
eo: “%s” anticipas, ke la dua argumento estu time_t

en: “%s” expects the third argument to be a string
eo: “%s” anticipas, ke la tria argumento estu ĉeno

en: “%s” expects none or two arguments
eo: “%s” anticipas nul aŭ du argumentojn

en: “%s” expects two arguments
eo: “%s” anticipas du argumentojn

en: “%s” expects no arguments
eo: “%s” anticipas neniun argumentonn

en: “%s” expects the second argument to be a string
eo: “%s” anticipas, ke la dua argumento estu ĉeno

en: “%s” expects the first argument to be either “any”, “summary”, or “description”, or “location”, or “attendee”, or “organizer”, or “classification”
eo: “%s” anticipas, ke la unua argumento estu “any” (iu ajn), “summary” (resumo), “description” (priskribo), “location” (loko), “attendee” (alestanto), aŭ “organizer” (organizanto), aŭ “classification” (kategoriado)

en: “%s” expects at least one argument
eo: “%s” anticipas malpleje unu argumenton

en: “%s” expects all arguments to be strings or one and only one argument to be a boolean false (#f)
eo: “%s” anticipas, ke ĉiuj argumentoj estu ĉenoj, aŭ unusola argumento estu bulea malvera (#f)

en: “%s” expects the first argument to be an ISO 8601 date/time string
eo: “%s” anticipas, ke la unua argumento estu ISO 8601 data/hora ĉeno

en: “%s” expects the second argument to be an integer
eo: “%s” anticipas, ke la dua argumento estu entjero

en: Failed to create SQLite function, error code “%d”: %s
eo: Malsukcesis krei SQLite-funkcion, erarkodo “%d”: %s

en: Object “%s”, “%s” not found
eo: Objekto “%s”, ne trovis “%s”

en: Cannot add timezone without tzid
eo: Ne eblas aldoni horzonon sen tzid

en: Cannot add timezone without component
eo: Ne eblas aldoni horzonon sen ero

en: Cannot add timezone with invalid component
eo: Ne eblas aldoni horzonon kun nevalida ero

en: Received object for UID “%s” doesn’t contain any expected component
eo: Ricevita objekto por UID “%s” ne enhavas iun ajn anticipitan eron

en: Cannot modify all instances from a detached instance. Modify a series instance instead.
eo: Ne eblas modifi ĉiujn okazojn de malkonektita okazo. Modifu serian okazon anstataŭe.

en: attachment.dat
eo: aldonajxo.dat

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot open calendar:
eo: Ne eblas malfermi kalendaron:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot refresh calendar:
eo: Ne eblas aktualigi kalendaron:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar object path:
eo: Ne eblas ricevi vojon de kalendarobjekto:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar object list:
eo: Ne eblas ricevi liston de kalendarobjekto:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot retrieve calendar free/busy list:
eo: Ne eblas ricevi liberan/okupan liston de kalendarobjekto:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot create calendar object:
eo: Ne eblas krei kalendarobjekton:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot modify calendar object:
eo: Ne eblas modifi kalendarobjekton:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot remove calendar object:
eo: Ne eblas forigi kalendarobjekton:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot receive calendar objects:
eo: Ne eblas ricevi kalendarobjektojn:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Cannot send calendar objects:
eo: Ne eblas sendi kalendarobjektojn:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not retrieve attachment uris:
eo: Ne povis ricevi aldonaĵoajn URI-ojn:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not discard reminder:
eo: Ne povis forĵeti memorigilon:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not retrieve calendar time zone:
eo: Ne povis ricevi kalendaran horzonon:

note: Translators: This is prefix to a detailed error message
en: Could not add calendar time zone:
eo: Ne povis aldoni kalendaran horzonon:

en: Signing is not supported by this cipher
eo: Subskribadon ne subtenas ĉi tiu ĉifro

en: Verifying is not supported by this cipher
eo: Kontroladon ne subtenas ĉi tiu ĉifro

en: Encryption is not supported by this cipher
eo: Ĉifrado ne subtenas ĉi tiu ĉifro

en: Decryption is not supported by this cipher
eo: Malĉifrado ne subtenas ĉi tiu ĉifro

en: Signing message
eo: Subskribante mesaĝon

en: Encrypting message
eo: Ĉifrante mesaĝon

en: Decrypting message
eo: Malĉifrante mesaĝon

en: Unable to create cache path
eo: Ne eblas krei kaŝmemoran vojon

en: Cache file “%s” is empty
eo: Kaŝmemora dosiero “%s” estas malplena

en: Could not remove cache entry: %s: %s
eo: Ne povis forigi kaŝmemoran eron: %s: %s

en: There is already opened file “%s”
eo: Jam estas malfermita dosiero “%s”

en: Could not rename “%s” to %s: %s
eo: Ne eblas alinomi “%s” al %s: %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Transferring filtered messages in “%s : %s”
eo: Transdonado de filtritaj mesaĝoj en “%s : %s”

en: Failed to create child process “%s”: %s
eo: Malsukcesis krei infanprocezon “%s”: %s

en: Invalid message stream received from %s: %s
eo: Nevalida mesaĝfluo ricevita de %s: %s

en: Syncing folders
eo: Sinkronigante dosierujojn

en: Error parsing filter: %s: %s
eo: Eraro dum analizado de filtro: %s: %s

en: Error executing filter: %s: %s
eo: Eraro dum plenumado de filtro: %s: %s

en: Unable to open spool folder
eo: Ne eblas malfermi atendodosierujon

en: Unable to process spool folder
eo: Ne eblas procezi atendodosierujon

en: Getting message %d (%d%%)
eo: Atingante mesaĝon %d (%d%%)

en: Failed on message %d
eo: Malsukcesis je mesaĝo %d

en: Failed to transfer messages: %s
eo: Malsukcesis transmeti mesagojn: %s

en: Syncing folder
eo: Sinkronigante dosierujon

en: Complete
eo: Plenumita

en: Getting message %d of %d
eo: Atingante mesagon %d el %d

en: Failed at message %d of %d
eo: Masukcesis je mesaĝo %d el %d

en: Execution of filter “%s” failed:
eo: Plenumado de filtro “%s” malsukcesis:

en: Error parsing filter “%s”: %s: %s
eo: Eraro dum analizado de filtro “%s”: %s: %s

en: Error executing filter “%s”: %s: %s
eo: Eraro dum plenumado de filtro “%s”: %s: %s

en: Failed to retrieve message
eo: Malsukcesis ricevi mesaĝon

en: Invalid arguments to (system-flag)
eo: Nevalidaj argumentoj al (system-flag)

en: Invalid arguments to (user-tag)
eo: Nevalidaj argumentoj al (user-tag)

en: Invalid arguments to (message-location)
eo: Nevalidaj argumentoj al (message-location)

en: Error executing filter search: %s: %s
eo: Eraro dum plenumado de filtrila serĉo: %s: %s

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Storing changes in folder “%s : %s”
eo: Konservante ŝanĝojn en dosierujon “%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Learning new spam message in “%s : %s” | Learning new spam messages in “%s : %s”
eo[0]: Lernado de nova trudmesaĝo en “%s : %s”
eo[1]: Lernado de novaj trudmesaĝoj en “%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Learning new ham message in “%s : %s” | Learning new ham messages in “%s : %s”
eo[0]: Lernado de nova dezirata mesaĝo en “%s : %s”
eo[1]: Lernado de novaj dezirataj mesaĝoj en “%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Filtering new message in “%s : %s” | Filtering new messages in “%s : %s”
eo[0]: Filtrante novan mesaĝon en “%s : %s”
eo[1]: Filtrante novajn mesaĝojn en “%s : %s”

en: Moving messages
eo: Movante mesaĝojn

en: Copying messages
eo: Kopiante mesaĝojn

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Quota information not supported for folder “%s : %s”
eo: Kvotinformo ne estas subtenata por dosierujo “%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Filtering folder “%s : %s”
eo: Filtrante dosierujon “%s : %s”

en: Cannot get message headers, local message file not found
eo: Ne eblas akiri mesaĝkapojn, loka mesaĝdosiero ne estas trovita

en: Cannot search message headers remotely, not supported
eo: Ne eblas serĉi mesaĝkapojn fore, ne subtenata

en: Cannot search message bodies remotely, not supported
eo: Ne eblas serĉi mesaĝkorpojn fore, ne subtenata

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Expunging folder “%s : %s”
eo: Vakigado de dosierujo “%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Retrieving message “%s” in “%s : %s”
eo: Ricevante mesaĝon “%s” en “%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Retrieving quota information for “%s : %s”
eo: Akiro de kvotinformo por “%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Refreshing folder “%s : %s”
eo: Aktualigante dosierujon “%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Release unused memory for folder “%s : %s”
eo: Liberigo de neuzata memoro por dosierujo “%s : %s”

note: Translators: The '%s' is replaced with the actual path and filename of the used gpg, like '/usr/bin/gpg2'
en: Output from %s:
eo: Eligo el %s:

en: Failed to execute gpg: %s
eo: Malsukcesis ruli gpg: %s

en: Unknown
eo: Nekonata

en: Unexpected GnuPG status message encountered:
    
    %s
eo: Trafis eanticipitan GnuPG statan mesaĝon:
    
    %s

en: Failed to parse gpg userid hint.
eo: Malsukcesis analizi gpg-uzantidentigan sugeston.

en: Failed to parse gpg passphrase request.
eo: Malsukcesis analizi gpg-pasfrazan peton.

en: You need a PIN to unlock the key for your
    SmartCard: “%s”
eo: Vi bezonas PIN por malŝlosi la ŝlosilo
    por via inteligenta memorkarto: “%s”

en: You need a passphrase to unlock the key for
    user: “%s”
eo: Vi bezonas pasfrazon por malŝlosi la
    ŝlosilon por uzanto: “%s”

en: Unexpected request from GnuPG for “%s”
eo: Neatendita peto de GnuPG por “%s”

en: Note the encrypted content doesn’t contain information about a recipient, thus there will be a password prompt for each of stored private key.
eo: Rimarku, ke la ĉifrita enhavo ne enhavas informon pri ricevanto, do aperos pasvorta invito por ĉiu konservita privata ŝlosilo.

en: Cancelled
eo: Nuligita

en: Failed to unlock secret key: 3 bad passphrases given.
eo: Malsukcesis malŝlosi sekretan ŝlosilon: 3 malbonaj pasfrazoj.

en: Unexpected response from GnuPG: %s
eo: Neatendita respondo de GnuPG: %s

en: Failed to encrypt: No valid recipients specified.
eo: Malsukcesis ĉifri: Neniu valida ricevanto agordita.

note: Translators: The first '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'; the second '%s' is replaced with the actual path and filename of the used gpg, like '/usr/bin/gpg2'
en: Failed to encrypt: Invalid recipient “%s” specified. A common issue is that the “%s” doesn’t have imported public key for this recipient.
eo: Malsukcesis ĉifri: Nevalida ricevanto “%s” specifita. Kutima problemo estas, ke la “%s” ne havas enportitan publikan ŝlosilon por tiu ĉi ricevanto.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The public key for recipient “%s” was not found.
eo: Malsukcesis ĉifri: La publika ŝlosilo por ricevanto “%s” ne estis trovita.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient “%s” is revoked.
eo: Malsukcesis ĉifri: La ŝlosilo por ricevanto “%s” estas revokita.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient “%s” is expired.
eo: Malsukcesis ĉifri: La ŝlosilo por ricevanto “%s” estas ekspirinta.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient “%s” is not trusted.
eo: Malsukcesis ĉifri: La ŝlosilo por ricevanto “%s” ne estas fidata.

note: Translators: The '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'
en: Failed to encrypt: The key for recipient “%s” is disabled.
eo: Malsukcesis ĉifri: La ŝlosilo por ricevanto “%s” estas malŝaltita.

note: Translators: The first '%s' is replaced with the e-mail address, like '<user@example.com>'; the second '%s' is replaced with the actual path and filename of the used gpg, like '/usr/bin/gpg2'
en: Failed to encrypt: Invalid recipient “%s” specified (code %d). A common issue is that the “%s” doesn’t have imported public key for this recipient.
eo: Malsukcesis ĉifri: Nevalida ricevanto “%s” specifita (kodo %d). Kutima problemo estas, ke la “%s” ne havas enportitan publikan ŝlosilon por tiu ĉi ricevanto.

en: Failed to pass command to GPG: %s
eo: Malsukcesis transdoni komandon al GPG: %s

en: Could not generate signing data:
eo: Ne povis generi subskribajn datumojn:

en: Failed to execute gpg.
eo: Malsukcesis plenumi gpg.

en: Cannot verify message signature: Incorrect message format
eo: Ne povas kontroli mesaĝan subskribon: Neĝusta mesaĝa formo

en: Cannot verify message signature:
eo: Ne povas kontroli mesaĝan subskribon:

en: Could not generate encrypting data:
eo: Ne povis generi ĉifrajn datumojn:

en: This is a digitally encrypted message part
eo: Ĉi tiu estas ĉifrita mesaĝa parto

en: Cannot decrypt message: Incorrect message format
eo: Ne povas malĉifri mesaĝon: Neĝusta mesaĝa formo

en: Failed to decrypt MIME part: protocol error
eo: Malsukcesis malĉifri MIME-parton: protokola eraro

en: Failed to decrypt MIME part: Secret key not found
eo: Malsukcesis malĉifri MIME-parton: Ne trovis sekretan ŝlosilon

en: Failed to decrypt MIME part: %s
eo: Malsukcesis malĉifri MIME-parton: %s

en: Encrypted content
eo: Ĉifrita enhavo

en: Public key “%s” was not found
eo: Publika ŝlosilo “%s” ne estis trovita

en: No public key was found in the provided data
eo: Neniu publika ŝlosilo estis trovita en la provizitaj datumoj

en: Key information was not found in the provided data
eo: Ŝlosiloinformo ne estis trovita en la provizitaj datumoj

en: Synchronizing junk database
eo: Sinkronigante spamdatumbazon

en: Could not create lock file for %s: %s
eo: Ne povis krei ŝlosdosieron por %s: %s

en: Timed out trying to get lock file on %s.  Try again later.
eo: Eltempiĝis dum provado akiri ŝlosdosieron sur %s. Provu denove poste.

en: Failed to get lock using fcntl(2): %s
eo: Malsukcesis akiri ŝloson per fcntl(2): %s

en: Failed to get lock using flock(2): %s
eo: Malsukcesis akiri ŝloson per flock(2): %s

en: Cannot build locking helper pipe: %s
eo: Ne eblas konstrui ŝlosan helpotubon: %s

en: Cannot fork locking helper: %s
eo: Ne eblas branĉigi ŝlosan helpanton: %s

en: Could not lock “%s”: protocol error with lock-helper
eo: Ne povis ŝlosi “%s”: protokola eraro kun ŝlosa helpanto

en: Could not lock “%s”
eo: Ne eblas ŝlosi “%s”

en: Could not open mail file %s: %s
eo: Ne povis malfermi la retpoŝtdosieron %s: %s

en: Could not check mail file %s: %s
eo: Ne povis kontroli la retpoŝtdosieron %s: %s

en: Could not open temporary mail file %s: %s
eo: Ne povis malfermi la provizoran retpoŝtdosieron %s: %s

en: Failed to store mail in temp file %s: %s
eo: Malsukcesis konservi retpoŝton en provizora dosiero %s: %s

en: Could not create pipe: %s
eo: Ne eblis krei la dukton: %s

en: Could not fork: %s
eo: Ne povis branĉigi: %s

en: Movemail program failed: %s
eo: Movemail-programo malsukcesis: %s

en: (Unknown error)
eo: (Nekonata eraro)

en: Error reading mail file: %s
eo: Erarp dum legado de retpoŝtdosiero: %s

en: Error writing mail temp file: %s
eo: Eraro dum skribado de provizora retpoŝtdosiero: %s

en: Error copying mail temp file: %s
eo: Eraro dum kopiado de provizora retpoŝtdosiero: %s

en: No content available
eo: Neniu enhavo disponeblas

en: No signature available
eo: Neniu subskribo disponeblas

en: parse error
eo: analiza eraro

en: Resolving: %s
eo: Solvante: %s

en: Host lookup failed
eo: Elserĉo de gastiganto malsukcesis

en: Host lookup “%s” failed. Check your host name for spelling errors.
eo: Gastiga serĉo “%s” malsukcesis. Kontrolu vian gastiganomon por literumeraroj.

en: Host lookup “%s” failed: %s
eo: Gastiga serĉo “%s” malsukcesis: %s

en: Checking reachability of account “%s”
eo: Kontrolado de atingebleco de konto “%s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Downloading new messages for offline mode in “%s : %s”
eo: Elŝutado de novaj mesaĝoj por senreta reĝimo en “%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Checking download of new messages for offline in “%s : %s”
eo: Kontrolante elŝuton de novaj mesaĝoj por senreta en “%s : %s”

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Syncing messages in folder “%s : %s” to disk
eo: Sinkronigado de mesaĝoj en dosierujo “%s : %s” al disko

note: Translators: The first “%d” is the sequence number of the message, the second “%d” is the total number of messages to synchronize. The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is m
en: Syncing message %d of %d in folder “%s : %s” to disk
eo: Sinkronigado de mesaĝo %d el %d en dosierujo “%s : %s” al disko

en: Copy folder content locally for _offline operation
eo: Kopii dosierujenhavon loke por _senreta operacio

en: Syncing messages in account “%s” to disk
eo: Sinkronigado de mesaĝoj en konto “%s” al disko

en: Virtual folder email provider
eo: Virtuala dosieruja retpoŝta provizanto

en: For reading mail as a query of another set of folders
eo: Por legado de retpoŝto kiel informpeto de alia aro de dosierujoj

en: Could not load %s: Module loading not supported on this system.
eo: Ne povis ŝarĝi %s: Modulŝargado ne estas subtenata sur ĉi tiu sistemo.

en: Could not load %s: %s
eo: Ne povis ŝargi %s: %s

en: Could not load %s: No initialization code in module.
eo: Ne povis ŝargi %s: Neniu praŝarga kodo en modulo.

en: No provider available for protocol “%s”
eo: Neniu provizanto havebla por protokolo “%s”

en: Anonymous
eo: Sennoma

en: This option will connect to the server using an anonymous login.
eo: Ĉi tiu opcio konektos al la servilo per anonima ensaluto.

en: Authentication failed.
eo: La aŭtentigo malsukcesis.

note: Translators: the 'trace information' term comes from https://tools.ietf.org/html/rfc4505 In this case the user set to use an email address as the trace information, but the provided value is not a valid email address.
en: Invalid email address trace information:
    %s
eo: Nevalidaj retpoŝtadresaj spurinformoj:
    %s

note: Translators: the 'trace information' term comes from https://tools.ietf.org/html/rfc4505 In this case the user set to use an opaque trace information, but the provided value looks like an email address.
en: Invalid opaque trace information:
    %s
eo: Nevalidaj opakaj spurinformoj:
    %s

en: Invalid argument
eo: Nevalida argumento

en: This option will connect to the server using a secure CRAM-MD5 password, if the server supports it.
eo: Ĉi tiu opcio konektos al la servilo per sekura CRAM-MD5-pasvorto, se la servilo tion subtenas.

en: This option will connect to the server using a secure DIGEST-MD5 password, if the server supports it.
eo: Ĉi tiu opcio konektos al la servilo per sekura DIGEST-MD5-pasvorto, se la servilo tion subtenas.

en: Server challenge too long (>2048 octets)
eo: Servila defio tro longa (>2048 oktetoj)

en: Server challenge invalid
eo: Servila defio nevalida

en: Server challenge contained invalid “Quality of Protection” token
eo: Servila defio enhavis nevalidan ĵetonon “Quality of Protection”

en: Server response did not contain authorization data
eo: Servila respondo ne enhavis rajtigajn datumojn

en: Server response contained incomplete authorization data
eo: Servila respondo enhavis nekompletajn rajtigajn datumojn

en: Server response does not match
eo: Servila respondo ne kongruas

en: This option will connect to the server using Kerberos 5 authentication.
eo: Ĉi tiu opcio konektos al la servilo per Kerberos 5 aŭtentigo.

en: (Unknown GSSAPI mechanism code: %x)
eo: (Nekonata GSSAPI-mekanismkodo: %x)

en: The specified mechanism is not supported by the provided credential, or is unrecognized by the implementation.
eo: La specifita mekanismo ne estas subtenata de la provizita legitimaĵo, aŭ ne estas rekonita de la efektivigo.

en: The provided target_name parameter was ill-formed.
eo: La provizita parametro target_name estis misformita.

en: The provided target_name parameter contained an invalid or unsupported type of name.
eo: La provizita parametro target_name enhavis nevalidan aŭ nesubtenatan tipon de nomo.

en: The input_token contains different channel bindings to those specified via the input_chan_bindings parameter.
eo: La input_token enhavas malsamajn kanaloligojn ol tiuj specifitaj per la parametro input_chan_bindings.

en: The input_token contains an invalid signature, or a signature that could not be verified.
eo: La input_token enhavas nevalidan subskribon, aŭ subskribon kiu ne povis esti kontrolita.

en: The supplied credentials were not valid for context initiation, or the credential handle did not reference any credentials.
eo: La provizitaj legitimaĵoj ne estis validaj por komenco de kunteksto, aŭ la legitimila tenilo ne referencis iujn legitimaĵojn.

en: The supplied context handle did not refer to a valid context.
eo: La provizita kunteksta tenilo ne referencis validan kuntekston.

en: The consistency checks performed on the input_token failed.
eo: La konsistecaj kontroloj faritaj sur la input_token malsukcesis.

en: The consistency checks performed on the credential failed.
eo: La konsistecaj kontroloj faritaj sur la legitimaĵo malsukcesis.

en: The referenced credentials have expired.
eo: La referencitaj legitimaĵoj eksvalidiĝis.

en: Bad authentication response from server.
eo: Malbona aŭtentiga respondo de la servilo.

en: Could not get session bus:
eo: Ne povis atingi seancan buson:

en: Cannot ask for Kerberos ticket. Obtain the ticket manually, like on command line with “kinit” or open “Online Accounts” in “Settings” and add the Kerberos account there. Reported error was: %s
eo: Ne eblas peti Kerberos-bileton. Akiru la bileton permane, ekzemple en komandlinio per “kinit” aŭ malfermu “Retaj kontoj” en “Agordoj” kaj aldonu la Kerberos-konton tie. Raportita eraro estis: %s

en: Unsupported security layer.
eo: Nesubtenata sekureca tavolo.

en: Login
eo: Saluti

en: This option will connect to the server using a simple password.
eo: Ĉi tiu opcio konektos al la servilo per simpla pasvorto.

en: Unknown authentication state.
eo: Nekonata aŭtentiga stato.

en: This option will connect to a Windows-based server using NTLM / Secure Password Authentication.
eo: Ĉi tiu opcio konektos al Windows-bazita servilo per NTLM / Sekura Pasvorta Aŭtentigo.

en: PLAIN
eo: PLATA

en: POP before SMTP
eo: POP antaŭ SMTP

en: This option will authorise a POP connection before attempting SMTP
eo: Ĉi tiu opcio rajtigos POP-konekton antaŭ ol provi SMTP

en: POP Source UID
eo: POP fonta UID

en: POP Before SMTP authentication using an unknown transport
eo: POP antaŭ SMTP-aŭtentigo per nekonata transporto

en: POP Before SMTP authentication attempted with a %s service
eo: POP antaŭ SMTP-aŭtentigo provita per servo %s

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the server
eo: Ĉi tiu opcio uzos OAuth 2.0-atingoĵetonon por konekti al la servilo

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Google server
eo: Ĉi tiu opcio uzos OAuth 2.0-atingoĵetonon por konekti al la Google-servilo

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Outlook.com server
eo: Ĉi tiu opcio uzos OAuth 2.0-atingoĵetonon por konekti al la Outlook.com-servilo

en: This option will use an OAuth 2.0 access token to connect to the Yahoo! server
eo: Ĉi tiu opcio uzos OAuth 2.0-atingoĵetonon por konekti al la Yahoo!-servilo

en: Regular expression compilation failed: %s: %s
eo: Kompilado de regula espreimo malsukcesis: %s: %s

en: Invalid GType registered for protocol “%s”
eo: Nevalida GType registrita por protokolo “%s”

en: No support for %s authentication
eo: Neniu subteno por %s aŭtentigo

en: %s authentication failed
eo: %s aŭtentigo malsukcesis

en: Forwarding messages is not supported
eo: Plusendado de mesaĝoj ne estas subtenata

en: An I/O error occurred during security authorization.
eo: I/O-eraro okazis dum sekureca rajtigo.

en: security library failure.
eo: Sekureca biblioteka malsukceso.

en: security library: received bad data.
eo: Sekureca biblioteko: ricevis malbonajn datumojn.

en: security library: output length error.
eo: Sekureca biblioteko: eraro de eliga longo.

en: security library has experienced an input length error.
eo: Sekureca biblioteko spertis eraron de eniga longo.

en: security library: invalid arguments.
eo: Sekureca biblioteko: nevalidaj argumentoj.

en: security library: invalid algorithm.
eo: Sekureca biblioteko: nevalida algoritmo.

en: security library: invalid AVA.
eo: Sekureca biblioteko: nevalida AVA.

en: Improperly formatted time string.
eo: Malĝuste formatita tempoĉeno.

en: security library: improperly formatted DER-encoded message.
eo: Sekureca biblioteko: malĝuste formatita DER-kodita mesaĝo.

en: Peer's certificate has an invalid signature.
eo: La atestilo de la samtavolano havas nevalidan subskribon.

en: Peer's Certificate has expired.
eo: La atestilo de la samtavolano eksvalidiĝis.

en: Peer's Certificate has been revoked.
eo: La atestilo de la samtavolano estas revokita.

en: Peer's Certificate issuer is not recognized.
eo: La atestila eldonanto de la samtavolano ne estas rekonita.

en: Peer's public key is invalid.
eo: La publika ŝlosilo de la samtavolano estas nevalida.

en: The security password entered is incorrect.
eo: La enigita sekureca pasvorto estas malĝusta.

en: New password entered incorrectly.  Please try again.
eo: Nova pasvorto enigita malĝuste. Bonvolu reprovi.

en: security library: no nodelock.
eo: Sekureca biblioteko: neniu nodŝloso.

en: security library: bad database.
eo: Sekureca biblioteko: malbona datumbazo.

en: security library: memory allocation failure.
eo: Sekureca biblioteko: malsukceso de memorasigno.

en: Peer's certificate issuer has been marked as not trusted by the user.
eo: La atestila eldonanto de la samtavolano estas markita kiel nefidata de la uzanto.

en: Peer's certificate has been marked as not trusted by the user.
eo: La atestilo de la samtavolano estas markita kiel nefidata de la uzanto.

en: Certificate already exists in your database.
eo: Atestilo jam ekzistas en via datumbazo.

en: Downloaded certificate's name duplicates one already in your database.
eo: Nomo de elŝutita atestilo duplikatas jam ekzistantan en via datumbazo.

en: Error adding certificate to database.
eo: Eraro dum aldono de atestilo al datumbazo.

en: Error refiling the key for this certificate.
eo: Eraro dum rearkivado de la ŝlosilo por ĉi tiu atestilo.

en: The private key for this certificate cannot be found in key database
eo: La privata ŝlosilo por ĉi tiu atestilo ne troveblas en la ŝlosila datumbazo

en: This certificate is valid.
eo: Ĉi tiu atestilo estas valida.

en: This certificate is not valid.
eo: Ĉi tiu atestilo ne estas valida.

en: Cert Library: No Response
eo: Atestila biblioteko: Neniu respondo

en: The certificate issuer's certificate has expired.  Check your system date and time.
eo: La atestilo de la atestil-eldonanto eksvalidiĝis. Kontrolu vian sisteman daton kaj horon.

en: The CRL for the certificate's issuer has expired.  Update it or check your system date and time.
eo: La CRL por la atestil-eldonanto eksvalidiĝis. Ĝisdatigu ĝin aŭ kontrolu vian sisteman daton kaj horon.

en: The CRL for the certificate's issuer has an invalid signature.
eo: La CRL por la atestil-eldonanto havas nevalidan subskribon.

en: New CRL has an invalid format.
eo: Nova CRL havas nevalidan formaton.

en: Certificate extension value is invalid.
eo: Atestila etendaĵvaloro estas nevalida.

en: Certificate extension not found.
eo: Atestila etendaĵo ne trovita.

en: Issuer certificate is invalid.
eo: Eldonanta atestilo estas nevalida.

en: Certificate path length constraint is invalid.
eo: Atestila voj-longa limigo estas nevalida.

en: Certificate usages field is invalid.
eo: Atestila uzokampo estas nevalida.

en: **Internal ONLY module**
eo: **Nur interna modulo**

en: The key does not support the requested operation.
eo: La ŝlosilo ne subtenas la petitan operacion.

en: Certificate contains unknown critical extension.
eo: Atestilo enhavas nekonatan kritikan etendaĵon.

en: New CRL is not later than the current one.
eo: Nova CRL ne estas pli nova ol la nuna.

en: Not encrypted or signed: you do not yet have an email certificate.
eo: Ne ĉifrita aŭ subskribita: vi ankoraŭ ne havas retpoŝtan atestilon.

en: Not encrypted: you do not have certificates for each of the recipients.
eo: Ne ĉifrita: vi ne havas atestilojn por ĉiuj ricevantoj.

en: Cannot decrypt: you are not a recipient, or matching certificate and private key not found.
eo: Ne eblas malĉifri: vi ne estas ricevanto, aŭ kongrua atestilo kaj privata ŝlosilo ne trovitaj.

en: Cannot decrypt: key encryption algorithm does not match your certificate.
eo: Ne eblas malĉifri: ŝlosila ĉifra algoritmo ne kongruas kun via atestilo.

en: Signature verification failed: no signer found, too many signers found, or improper or corrupted data.
eo: Subskriba kontrolo malsukcesis: neniu subskribinto trovita, tro da subskribintoj trovitaj, aŭ neĝustaj aŭ difektitaj datumoj.

en: Unsupported or unknown key algorithm.
eo: Nesubtenata aŭ nekonata ŝlosila algoritmo.

en: Cannot decrypt: encrypted using a disallowed algorithm or key size.
eo: Ne eblas malĉifri: ĉifrita per nepermesata algoritmo aŭ ŝlosilgrando.

en: Fortezza card has not been properly initialized.  Please remove it and return it to your issuer.
eo: Fortezza-karto ne estis ĝuste inicialigita. Bonvolu forigi ĝin kaj redoni al via eldonanto.

en: No Fortezza cards Found
eo: Neniuj Fortezza-kartoj trovitaj

en: No Fortezza card selected
eo: Neniu Fortezza-karto elektita

en: Please select a personality to get more info on
eo: Bonvolu elekti identecon por ricevi pliajn informojn

en: Personality not found
eo: Identeco ne trovita

en: No more information on that Personality
eo: Neniu plia informo pri tiu identeco

en: Invalid Pin
eo: Nevalida PIN

en: Couldn't initialize Fortezza personalities.
eo: Ne eblis inicialigi Fortezza-identecojn.

en: No KRL for this site's certificate has been found.
eo: Neniu KRL por la atestilo de ĉi tiu retejo estis trovita.

en: The KRL for this site's certificate has expired.
eo: La KRL por la atestilo de ĉi tiu retejo eksvalidiĝis.

en: The KRL for this site's certificate has an invalid signature.
eo: La KRL por la atestilo de ĉi tiu retejo havas nevalidan subskribon.

en: The key for this site's certificate has been revoked.
eo: La ŝlosilo por la atestilo de ĉi tiu retejo estis revokita.

en: New KRL has an invalid format.
eo: Nova KRL havas nevalidan formaton.

en: security library: need random data.
eo: sekureca biblioteko: bezonas hazardajn datumojn.

en: security library: no security module can perform the requested operation.
eo: sekureca biblioteko: neniu sekureca modulo povas plenumi la petitan operacion.

en: The security card or token does not exist, needs to be initialized, or has been removed.
eo: La sekureca karto aŭ ĵetono ne ekzistas, bezonas esti inicialigita, aŭ estis forigita.

en: security library: read-only database.
eo: sekureca biblioteko: nur-lega datumbazo.

en: No slot or token was selected.
eo: Neniu fako aŭ ĵetono estis elektita.

en: A certificate with the same nickname already exists.
eo: Atestilo kun la sama kromnomo jam ekzistas.

en: A key with the same nickname already exists.
eo: Ŝlosilo kun la sama kromnomo jam ekzistas.

en: error while creating safe object
eo: eraro dum kreado de sekura objekto

en: error while creating baggage object
eo: eraro dum kreado de bagaĝa objekto

en: Couldn't remove the principal
eo: Ne eblis forigi la ĉefrolulon

en: Couldn't delete the privilege
eo: Ne eblis forigi la privilegion

en: This principal doesn't have a certificate
eo: Ĉi tiu ĉefrolulo ne havas atestilon

en: Required algorithm is not allowed.
eo: Bezonata algoritmo ne estas permesata.

en: Error attempting to export certificates.
eo: Eraro dum provo elporti atestilojn.

en: Error attempting to import certificates.
eo: Eraro dum provo enporti atestilojn.

en: Unable to import.  Decoding error.  File not valid.
eo: Ne eblas enporti. Malkoda eraro. Dosiero ne valida.

en: Unable to import.  Invalid MAC.  Incorrect password or corrupt file.
eo: Ne eblas enporti. Nevalida MAC. Malĝusta pasvorto aŭ difektita dosiero.

en: Unable to import.  MAC algorithm not supported.
eo: Ne eblas enporti. MAC-algoritmo ne subtenata.

en: Unable to import.  Only password integrity and privacy modes supported.
eo: Ne eblas enporti. Nur pasvortaj integrecaj kaj privatecaj reĝimoj subtenataj.

en: Unable to import.  File structure is corrupt.
eo: Ne eblas enporti. Dosiera strukturo estas difektita.

en: Unable to import.  Encryption algorithm not supported.
eo: Ne eblas enporti. Ĉifra algoritmo ne subtenata.

en: Unable to import.  File version not supported.
eo: Ne eblas enporti. Dosiera versio ne subtenata.

en: Unable to import.  Incorrect privacy password.
eo: Ne eblas enporti. Malĝusta privateca pasvorto.

en: Unable to import.  Same nickname already exists in database.
eo: Ne eblas enporti. Sama kromnomo jam ekzistas en datumbazo.

en: The user pressed cancel.
eo: La uzanto premis nuligi.

en: Not imported, already in database.
eo: Ne enportita, jam en datumbazo.

en: Message not sent.
eo: Mesaĝo ne sendita.

en: Certificate key usage inadequate for attempted operation.
eo: Atestila ŝlosiluzo neadekvata por provata operacio.

en: Certificate type not approved for application.
eo: Atestila tipo ne aprobita por aplikaĵo.

en: Address in signing certificate does not match address in message headers.
eo: Adreso en subskribanta atestilo ne kongruas kun adreso en mesaĝkapoj.

en: Unable to import.  Error attempting to import private key.
eo: Ne eblas enporti. Eraro dum provo enporti privatan ŝlosilon.

en: Unable to import.  Error attempting to import certificate chain.
eo: Ne eblas enporti. Eraro dum provo enporti atestilan ĉenon.

en: Unable to export.  Unable to locate certificate or key by nickname.
eo: Ne eblas elporti. Ne eblas trovi atestilon aŭ ŝlosilon laŭ kromnomo.

en: Unable to export.  Private Key could not be located and exported.
eo: Ne eblas elporti. Privata ŝlosilo ne troveblas kaj ne elporteblas.

en: Unable to export.  Unable to write the export file.
eo: Ne eblas elporti. Ne eblas skribi la elportan dosieron.

en: Unable to import.  Unable to read the import file.
eo: Ne eblas enporti. Ne eblas legi la enportan dosieron.

en: Unable to export.  Key database corrupt or deleted.
eo: Ne eblas elporti. Ŝlosila datumbazo difektita aŭ forigita.

en: Unable to generate public/private key pair.
eo: Ne eblas generi publikan/privatan ŝlosilparon.

en: Password entered is invalid.  Please pick a different one.
eo: Enigita pasvorto estas nevalida. Bonvolu elekti alian.

en: Old password entered incorrectly.  Please try again.
eo: Malnova pasvorto enigita malĝuste. Bonvolu reprovi.

en: Certificate nickname already in use.
eo: Atestila kromnomo jam uzata.

en: Peer FORTEZZA chain has a non-FORTEZZA Certificate.
eo: Kunula FORTEZZA-ĉeno havas ne-FORTEZZA-atestilon.

en: A sensitive key cannot be moved to the slot where it is needed.
eo: Sentema ŝlosilo ne moveblas al la fako kie ĝi estas bezonata.

en: Invalid module name.
eo: Nevalida modulnomo.

en: Invalid module path/filename
eo: Nevalida modulvojo/dosiernomo

en: Unable to add module
eo: Ne eblas aldoni modulon

en: Unable to delete module
eo: Ne eblas forigi modulon

en: New KRL is not later than the current one.
eo: Nova KRL ne estas pli nova ol la nuna.

en: New CKL has different issuer than current CKL.  Delete current CKL.
eo: Nova CKL havas alian eldonanton ol la nuna CKL. Forigu la nunan CKL.

en: The Certifying Authority for this certificate is not permitted to issue a certificate with this name.
eo: La Atestiga Aŭtoritato por ĉi tiu atestilo ne rajtas eldoni atestilon kun ĉi tiu nomo.

en: The key revocation list for this certificate is not yet valid.
eo: La ŝlosila revoklisto por ĉi tiu atestilo ankoraŭ ne validas.

en: The certificate revocation list for this certificate is not yet valid.
eo: La atestila revoklisto por ĉi tiu atestilo ankoraŭ ne validas.

en: The requested certificate could not be found.
eo: La petita atestilo ne troveblis.

en: The signer's certificate could not be found.
eo: La atestilo de la subskribinto ne troveblis.

en: The location for the certificate status server has invalid format.
eo: La loko por la atestila stata servilo havas nevalidan formaton.

en: The OCSP response cannot be fully decoded; it is of an unknown type.
eo: La OCSP-respondo ne plene malkodeblas; ĝi estas de nekonata tipo.

en: The OCSP server returned unexpected/invalid HTTP data.
eo: La OCSP-servilo redonis neatenditajn/nevalidajn HTTP-datumojn.

en: The OCSP server found the request to be corrupted or improperly formed.
eo: La OCSP-servilo trovis la peton difektita aŭ malĝuste formita.

en: The OCSP server experienced an internal error.
eo: La OCSP-servilo spertis internan eraron.

en: The OCSP server suggests trying again later.
eo: La OCSP-servilo sugestas reprovi poste.

en: The OCSP server requires a signature on this request.
eo: La OCSP-servilo postulas subskribon sur ĉi tiu peto.

en: The OCSP server has refused this request as unauthorized.
eo: La OCSP-servilo rifuzis ĉi tiun peton kiel neaŭtorizitan.

en: The OCSP server returned an unrecognizable status.
eo: La OCSP-servilo redonis nerekoneblan staton.

en: The OCSP server has no status for the certificate.
eo: La OCSP-servilo ne havas staton por la atestilo.

en: You must enable OCSP before performing this operation.
eo: Vi devas ebligi OCSP antaŭ plenumi ĉi tiun operacion.

en: You must set the OCSP default responder before performing this operation.
eo: Vi devas agordi la defaŭltan OCSP-respondanton antaŭ plenumi ĉi tiun operacion.

en: The response from the OCSP server was corrupted or improperly formed.
eo: La respondo de la OCSP-servilo estis difektita aŭ malĝuste formita.

en: The signer of the OCSP response is not authorized to give status for this certificate.
eo: La subskribinto de la OCSP-respondo ne estas aŭtorizita doni staton por ĉi tiu atestilo.

en: The OCSP response is not yet valid (contains a date in the future).
eo: La OCSP-respondo ankoraŭ ne validas (enhavas daton en la estonteco).

en: The OCSP response contains out-of-date information.
eo: La OCSP-respondo enhavas neaktualajn informojn.

en: The CMS or PKCS #7 Digest was not found in signed message.
eo: La CMS aŭ PKCS #7 resumo ne estis trovita en subskribita mesaĝo.

en: The CMS or PKCS #7 Message type is unsupported.
eo: La CMS aŭ PKCS #7 mesaĝtipo ne estas subtenata.

en: PKCS #11 module could not be removed because it is still in use.
eo: PKCS #11 modulo ne forigeblis ĉar ĝi ankoraŭ estas uzata.

en: Could not decode ASN.1 data. Specified template was invalid.
eo: Ne eblis malkodi ASN.1-datumojn. Specifita ŝablono estis nevalida.

en: No matching CRL was found.
eo: Neniu kongrua CRL estis trovita.

en: You are attempting to import a cert with the same issuer/serial as an existing cert, but that is not the same cert.
eo: Vi provas enporti atestilon kun la sama eldonanto/seria numero kiel ekzistanta atestilo, sed tio ne estas la sama atestilo.

en: NSS could not shutdown. Objects are still in use.
eo: NSS ne povis malŝaltiĝi. Objektoj ankoraŭ estas uzataj.

en: DER-encoded message contained extra unused data.
eo: DER-kodita mesaĝo enhavis ekstrajn neuzitajn datumojn.

en: Unsupported elliptic curve.
eo: Nesubtenata elipsa kurbo.

en: Unsupported elliptic curve point form.
eo: Nesubtenata elipsa kurba punktoformo.

en: Unrecognized Object Identifier.
eo: Nerekontita Objekta Identigilo.

en: Invalid OCSP signing certificate in OCSP response.
eo: Nevalida OCSP-subskriba atestilo en OCSP-respondo.

en: Certificate is revoked in issuer's certificate revocation list.
eo: Atestilo estas revokita en la atestila revoklisto de la eldonanto.

en: Issuer's OCSP responder reports certificate is revoked.
eo: La OCSP-respondanto de la eldonanto raportas ke atestilo estas revokita.

en: Issuer's Certificate Revocation List has an unknown version number.
eo: La Atestila Revoklisto de la eldonanto havas nekonatan versinumeron.

en: Issuer's V1 Certificate Revocation List has a critical extension.
eo: La V1 Atestila Revoklisto de la eldonanto havas kritikan etendaĵon.

en: Issuer's V2 Certificate Revocation List has an unknown critical extension.
eo: La V2 Atestila Revoklisto de la eldonanto havas nekonatan kritikan etendaĵon.

en: Unknown object type specified.
eo: Nekonata objektotipo specifita.

en: PKCS #11 driver violates the spec in an incompatible way.
eo: PKCS #11 pelilo malobservas la specifon en nekongrua maniero.

en: No new slot event is available at this time.
eo: Neniu nova fakevento estas disponebla ĉi-momente.

en: CRL already exists.
eo: CRL jam ekzistas.

en: NSS is not initialized.
eo: NSS ne estas inicialigita.

en: The operation failed because the PKCS#11 token is not logged in.
eo: La operacio malsukcesis ĉar la PKCS#11-ĵetono ne estas ensalutita.

en: Configured OCSP responder's certificate is invalid.
eo: La atestilo de la agordita OCSP-respondanto estas nevalida.

en: OCSP response has an invalid signature.
eo: OCSP-respondo havas nevalidan subskribon.

en: Cert validation search is out of search limits
eo: Atestila validiga serĉo estas ekster serĉlimoj

en: Policy mapping contains anypolicy
eo: Politika mapado enhavas anypolicy

en: Cert chain fails policy validation
eo: Atestila ĉeno malsukcesas politikan validigon

en: Unknown location type in cert AIA extension
eo: Nekonata loktipo en atestila AIA-etendaĵo

en: Server returned bad HTTP response
eo: Servilo redonis malbonan HTTP-respondon

en: Server returned bad LDAP response
eo: Servilo redonis malbonan LDAP-respondon

en: Failed to encode data with ASN1 encoder
eo: Malsukcesis kodi datumojn per ASN1-kodilo

en: Bad information access location in cert extension
eo: Malbona inform-alira loko en atestila etendaĵo

en: Libpkix internal error occurred during cert validation.
eo: Libpkix interna eraro okazis dum atestila validigo.

en: A PKCS #11 module returned CKR_GENERAL_ERROR, indicating that an unrecoverable error has occurred.
eo: PKCS #11 modulo redonis CKR_GENERAL_ERROR, indikante ke neriparebla eraro okazis.

en: A PKCS #11 module returned CKR_FUNCTION_FAILED, indicating that the requested function could not be performed.  Trying the same operation again might succeed.
eo: PKCS #11 modulo redonis CKR_FUNCTION_FAILED, indikante ke la petita funkcio ne plenumeblis. Reprovo de la sama operacio eble sukcesos.

en: A PKCS #11 module returned CKR_DEVICE_ERROR, indicating that a problem has occurred with the token or slot.
eo: PKCS #11 modulo redonis CKR_DEVICE_ERROR, indikante ke problemo okazis kun la ĵetono aŭ fako.

en: Expired password
eo: Eksvalidinta pasvorto

en: Locked password
eo: Ŝlosita pasvorto

en: Unknown PKCS11 error
eo: Nekonata PKCS11-eraro

en: Certificate signature algorithm disabled
eo: Atestila subskriba algoritmo malebligita

en: Legacy database
eo: Heredaĵa datumbazo

en: Signature algorithm disabled
eo: Subskriba algoritmo malebligita

en: Algorithm mismatch
eo: Algoritma miskongruo

en: Unknown error.
eo: Nekonata eraro.

en: Cannot find certificate for “%s”
eo: Ne eblas trovi atestilon por “%s”

en: Cannot create CMS message
eo: Ne eblas krei CMS-mesaĝon

en: Cannot create CMS signed data
eo: Ne eblas krei CMS-subskribitajn datumojn

en: Cannot attach CMS signed data
eo: Ne eblas aldoni CMS-subskribitajn datumojn

en: Cannot attach CMS data
eo: Ne eblas aldoni CMS-datumojn

en: Cannot create CMS Signer information
eo: Ne eblas krei CMS-subskribantajn informojn

en: Cannot find certificate chain
eo: Ne eblas trovi atestilan ĉenon

en: Cannot add CMS Signing time
eo: Ne eblas aldoni CMS-subskriban tempon

en: Encryption certificate for “%s” does not exist
eo: Ĉifra atestilo por “%s” ne ekzistas

en: Cannot add SMIMEEncKeyPrefs attribute
eo: Ne eblas aldoni SMIMEEncKeyPrefs-atributon

en: Cannot add MS SMIMEEncKeyPrefs attribute
eo: Ne eblas aldoni MS SMIMEEncKeyPrefs-atributon

en: Cannot add encryption certificate
eo: Ne eblas aldoni ĉifran atestilon

en: Cannot add CMS Signer information
eo: Ne eblas aldoni CMS-subskribantajn informojn

note: Translators: A fallback message when couldn't verify an SMIME signature
en: Unverified
eo: Nekontrolita

en: Good signature
eo: Bona subskribo

en: Bad signature
eo: Malbona subskribo

en: Content tampered with or altered in transit
eo: Enhavo mistraktita aŭ ŝanĝita dum transigo

en: Signing certificate not found
eo: Subskriba atestilo ne trovita

en: Signing certificate not trusted
eo: Subskriba atestilo ne fidita

en: Signature algorithm unknown
eo: Subskriba algoritmo nekonata

en: Signature algorithm unsupported
eo: Subskriba algoritmo nesubtenita

en: Malformed signature
eo: Misformita subskribo

en: Processing error
eo: Prilabora eraro

en: No signed data in signature
eo: Neniuj subskribitaj datumoj en subskribo

en: Digests missing from enveloped data
eo: Resumoj mankas el envelopitaj datumoj

en: Cannot calculate digests
eo: Ne eblas kalkuli resumojn

en: Cannot set message digests
eo: Ne eblas agordi mesaĝajn resumojn

en: Certificate import failed
eo: Enporto de atestilo malsukcesis

en: Certificate is the only message, cannot verify certificates
eo: Atestilo estas la sola mesaĝo, ne eblas kontroli atestilojn

en: Certificate is the only message, certificates imported and verified
eo: Atestilo estas la sola mesaĝo, atestiloj enportitaj kaj kontrolitaj

en: Cannot find signature digests
eo: Ne eblas trovi subskribajn resumojn

en: Signer: %s <%s>: %s
eo: Subskribanto: %s <%s>: %s

en: Cannot create encoder context
eo: Ne eblas krei kodilan kuntekston

en: Failed to add data to CMS encoder
eo: Malsukcesis aldoni datumojn al CMS-kodilo

en: Failed to encode data
eo: Malsukcesis kodi datumojn

en: Decoder failed
eo: Malkodilo malsukcesis

en: No valid or appropriate certificate for “%s” was found
eo: Neniu valida aŭ taŭga atestilo por “%s” estis trovita

en: Cannot find common bulk encryption algorithm
eo: Ne eblas trovi komunan amas-ĉifran algoritmon

en: Cannot allocate slot for encryption bulk key
eo: Ne eblas asigni fakon por ĉifra amasa ŝlosilo

en: Cannot create CMS Message
eo: Ne eblas krei CMS-mesaĝon

en: Cannot create CMS Enveloped data
eo: Ne eblas krei CMS-envelopitajn datumojn

en: Cannot attach CMS Enveloped data
eo: Ne eblas aldoni CMS-envelopitajn datumojn

en: Cannot attach CMS data object
eo: Ne eblas aldoni CMS-datumobjekton

en: Cannot create CMS Recipient information
eo: Ne eblas krei CMS-ricevantajn informojn

en: Cannot add CMS Recipient information
eo: Ne eblas aldoni CMS-ricevantajn informojn

en: Failed to add data to encoder
eo: Malsukcesis aldoni datumojn al kodilo

en: S/MIME Decrypt: No encrypted content found
eo: S/MIME-malĉifrado: Neniu ĉifrita enhavo trovita

en: Opening folder “%s”
eo: Malfermante dosierujon “%s”

en: Scanning folders in “%s”
eo: Skanante dosierujojn en “%s”

en: Trash
eo: Rubujo

en: Junk
eo: Spamo

en: Cannot create folder: %s: folder exists
eo: Ne eblas krei dosierujon: %s: dosierujo ekzistas

en: Creating folder “%s”
eo: Kreante dosierujon “%s”

en: Cannot delete folder: %s: Invalid operation
eo: Ne povas forigi dosierujon: %s: Nevalida operacio

en: Cannot rename folder: %s: Invalid operation
eo: Ne povas alinomi dosierujon: %s: Nevalida operacio

en: Gathering existing summary data…
eo: Kolektante ekzistantajn resumajn datumojn…

en: Migrating folder data…
eo: Migrante dosierujajn datumojn…

en: Removing obsolete data…
eo: Forigante malaktualajn datumojn…

en: Moving data…
eo: Movante datumojn…

en: Clean up data…
eo: Purigante datumojn…

en: Cannot write message information: Folder “%s” not found
eo: Ne eblas skribi mesaĝinformon: Dosierujo “%s” ne trovita

en: Cannot read message information: Folder “%s” not found
eo: Ne eblas legi mesaĝinformon: Dosierujo “%s” ne trovita

en: Cannot read message information in folder “%s”: Message “%s” not found
eo: Ne eblas legi mesaĝinformon en dosierujo “%s”: Mesaĝo “%s” ne trovita

en: Cannot delete message: Folder “%s” not found
eo: Ne eblas forigi mesaĝon: Dosierujo “%s” ne trovita

en: Cannot delete messages: Folder “%s” not found
eo: Ne eblas forigi mesaĝojn: Dosierujo “%s” ne trovita

en: Cannot count messages: Folder “%s” not found
eo: Ne eblas kalkuli mesaĝojn: Dosierujo "%s" ne trovita

en: Cannot get UIDs and flags: Folder “%s” not found
eo: Ne eblas akiri UID-ojn kaj flagojn: Dosierujo "%s" ne trovita

en: Cannot get junk UIDs: Folder “%s” not found
eo: Ne eblas akiri trudmesaĝajn UID-ojn: Dosierujo "%s" ne trovita

en: Cannot get deleted UIDs: Folder “%s” not found
eo: Ne eblas akiri forigitajn UID-ojn: Dosierujo "%s" ne trovita

en: Cannot write with no base stream
eo: Ne eblas skribi sen baza fluo

en: Stream type “%s” is not seekable
eo: Fluotipo "%s" ne estas serĉebla

en: Only reset to beginning is supported with CamelStreamFilter
eo: Nur restarigo al komenco estas subtenata per CamelStreamFilter

en: Only reset to beginning is supported with CamelHttpStream
eo: Nur restarigo al komenco estas subtenata per CamelHttpStream

en: Connection cancelled
eo: Konekton nuligis

en: Could not connect with command “%s”: %s
eo: Ne eblis konekti per komando "%s": %s

en: Subscribing to folder “%s”
eo: Abonante dosierujon “%s”

en: Unsubscribing from folder “%s”
eo: Malabonante dosierujon “%s”

en: Could not parse URL “%s”
eo: Ne eblis analizi adreson “%s”

en: Updating search folder “%s”
eo: Ĝisdatigante serĉdosierujon "%s"

en: Cannot copy or move messages into a Virtual Folder
eo: Ne eblas kopii aŭ movi mesaĝojn en virtualan dosierujon

note: Translators: The first “%s” is replaced with a message UID, the second “%s” is replaced with an account name and the third “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No such message %s in “%s : %s”
eo: Neniu tia mesaĝo %s en "%s : %s"

en: Error storing “%s”:
eo: Eraro dum konservado de "%s":

en: Automatically _update on change in source folders
eo: Aŭtomate ĝis_datigi ĉe ŝanĝoj en fontaj dosierujoj

en: Cannot delete folder: %s: No such folder
eo: Ne eblas forigi dosierujon: %s: Neniu tia dosierujo

en: Cannot rename folder: %s: No such folder
eo: Ne eblas alinomi dosierujon: %s: Neniu tia dosierujo

en: Cannot copy messages to the Trash folder
eo: Ne eblas kopii mesaĝojn al la Rubujo

en: Cannot copy messages to the Junk folder
eo: Ne eblas kopii mesaĝojn al la Trudmesaĝujo

en: You must be working online to complete this operation (%s)
eo: Vi devas esti konektita por plenumi ĉi tiun operacion (%s)

en: You must be working online to complete this operation
eo: Vi devas esti konektita por plenumi ĉi tiun operacion

en: No destination folder specified
eo: Neniu celdosierujo specifita

en: Unable to move junk messages
eo: Ne eblas movi spammesaĝojn

en: Unable to move deleted messages
eo: Ne eblas movi forigitajn mesaĝojn

en: Unable to move Not-Junk messages
eo: Ne eblas movi ne-trudajn mesaĝojn

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No quota information available for folder “%s : %s”
eo: Neniu kvotinformo disponebla por dosierujo "%s : %s"

note: transfer ownership to 'rcf' Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Removing stale cache files in folder “%s : %s”
eo: Forigante malfreŝajn kaŝmemordosierojn en dosierujo "%s : %s"

en: You must be working online to search in headers
eo: Vi devas esti konektita por serĉi en kappartoj

en: You must be working online to search in message body
eo: Vi devas esti konektita por serĉi en mesaĝkorpo

en: Apply message _filters to this folder
eo: Apliki mesaĝ_filtrilojn al ĉi tiu dosierujo

en: Always check for _new mail in this folder
eo: Kiam kontroli por _nova retpoŝto en ĉi tiu dosierujo

en: Could not create folder summary for %s
eo: Ne povis krei dosierujan resumon por %s

en: Could not create cache for %s:
eo: Ne eblis krei kaŝmemoron por %s:

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: No IMAP mailbox available for folder “%s : %s”
eo: Neniu IMAP-poŝtkesto disponebla por dosierujo "%s : %s"

en: Source stream returned no data
eo: Fonta fluo redonis neniujn datumojn

en: Checking for New Mail
eo: Kontrolante por novaj mesaĝoj

en: C_heck for new messages in all folders
eo: _Kontroli por novaj mesaĝoj en ĉiuj dosierujoj

en: Ch_eck for new messages in subscribed folders
eo: K_ontroli por novaj mesaĝoj en abonitaj dosierujoj

en: Use _Quick Resync if the server supports it
eo: Uzi _Quick Resync se la servilo ĝin subtenas

en: _Listen for server change notifications
eo: _Atendi servilajn ŝanĝajn sciigojn

en: Folders
eo: Dosierujoj

en: _Show only subscribed folders
eo: _Montri nur abonitajn dosierujojn

en: Options
eo: Agordoj

en: Apply _filters to new messages in all folders
eo: Apliki _filtrilojn al novaj mesaĝoj en ĉiuj dosierujoj

en: _Apply filters to new messages in Inbox on this server
eo: _Apliki filtrilojn al novaj mesaĝoj en la Enirkesto sur ĉi tiu servilo

en: Check new messages for _Junk contents
eo: Kontroli, ĉu novaj mesaĝoj enhavas s_pamon

en: Only check for Junk messages in the In_box folder
eo: Nur kontroli, ĉu mesaĝoj en la en_irkesto enhavas spamon

en: Synchroni_ze remote mail locally in all folders
eo: Sinkroni_gi deforan retpoŝton loke en ciuj dosierujoj

en: Numbe_r of concurrent connections to use
eo: Nomb_ro de uzendaj samtempaj konektoj

en: Enable full folder update on _metered network
eo: Ebligi plenan dosierujan ĝisdatigon en _mezurata reto

en: Send client I_D to the server
eo: Sendi klientan I_D-on al la servilo

en: O_verride server-supplied folder namespace
eo: _Anstataŭigi servildonitan dosierujan nomspacon

en: Namespace:
eo: Nomspaco:

en: Ignore other users namespace
eo: Ignori nomspacon de aliaj uzantoj

en: Ignore shared folders namespace
eo: Ignori nomspacon de kunhavigitaj dosierujoj

en: Use shell command for connecting to the server
eo: Uzi ŝelkomandon por konekti al la servilo

en: Command:
eo: Komando:

en: Download large messages in chunks
eo: Elŝuti grandajn mesaĝojn en pecoj

note: Translators: This constructs either "Fetch new messages in ascending order" or "Fetch new messages in descending order"
en: Fetch new messages in
eo: Ricevi novajn mesaĝojn en

note: Translators: This constructs "Fetch new messages in ascending order"
en: ascending order
eo: kreskanta ordo

note: Translators: This constructs "Fetch new messages in descending order"
en: descending order
eo: malkreskanta ordo

note: Translators: The '%s' is replaced with a spin button with the actual value
en: Store folder changes after %s second(s)
eo: Konservi dosierujŝanĝojn post %s sekundo(j)

en: Single client mode
eo: Unuopa klientreĝimo

en: Default IMAP port
eo: Implicita IMAP-pordo

en: IMAP over TLS
eo: IMAP per TLS

en: For reading and storing mail on IMAP servers.
eo: Por legi kaj konservi retpoŝton sur IMAP-serviloj.

en: Error writing to cache stream
eo: Eraro dum skribado al kaŝmemora fluo

en: Failed to get capabilities
eo: Akiri kapablojn malsukcesis

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode: %s
eo: Malsukcesis konekti al IMAP-servilo %s en sekura reĝimo: %s

en: STARTTLS not supported
eo: STARTTLS ne estas subtenata

en: Failed to issue STARTTLS
eo: Malsukcesis sendi STARTTLS

en: Failed to connect to IMAP server %s in secure mode:
eo: Malsukcesis konekti al IMAP-servilo %s en sekura reĝimo:

en: IMAP server %s does not support %s authentication
eo: IMAP-servilo %s ne subtenas %s aŭtentigon

en: Plaintext authentication disallowed on insecure connections. Change encryption to STARTTLS or TLS for account “%s”.
eo: Klarteksta aŭtentigo malpermesita ĉe nesekuraj konektoj. Ŝanĝu ĉifradon al STARTTLS aŭ TLS por konto "%s".

en: Cannot authenticate without a username
eo: Ne povas aŭtentigi sen uzantonomo

en: Authentication password not available
eo: Aŭtentig-pasvorto ne disponeblas

en: Failed to authenticate
eo: Aŭtentigo malsukcesis

en: Failed to issue ID
eo: Malsukcesis sendi ID

en: Failed to issue ENABLE UTF8=ACCEPT
eo: Malsukcesis sendi ENABLE UTF8=ACCEPT

en: Failed to issue NAMESPACE
eo: Malsukcesis sendi NAMESPACE

en: Failed to enable QResync
eo: Malsukcesis ebligi QResync

en: Failed to issue NOTIFY
eo: Malsukcesis sendi NOTIFY

en: Failed to select mailbox
eo: Malsukcesis elekti poŝtkeston

en: Cannot issue command, no stream available
eo: Ne eblas sendi komandon, neniu fluo disponebla

en: Cannot get message with message ID %s: %s
eo: Ne eblas akiri mesaĝon kun mesaĝa ID %s: %s

en: No such message available.
eo: Neniu tia mesaĝo disponebla.

en: Error fetching message
eo: Eraro dum ricevado de mesaĝo

en: Error performing NOOP
eo: Eraro dum plenumo de NOOP

en: Failed to close the tmp stream
eo: Malsukcesis fermi la provizoran fluon

en: Failed to copy the tmp file
eo: Malsukcesis kopii la tmp-dosieron

en: Error moving messages
eo: Eraro dum movado de mesaĝoj

en: Error copying messages
eo: Eraro dum kopiado de mesaĝoj

en: Cannot create spool file:
eo: Ne eblas krei atendovican dosieron:

en: Error appending message
eo: Eraro dum aldonado de mesaĝo

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Scanning for changed messages in “%s : %s”
eo: Skanante ŝanĝitajn mesaĝojn en "%s : %s"

en: Error scanning changes
eo: Eraro dum skanado de ŝanĝoj

note: Translators: The first “%s” is replaced with an account name and the second “%s” is replaced with a full path name. The spaces around “:” are intentional, as the whole “%s : %s” is meant as an absolute identification of the folder.
en: Fetching summary information for new messages in “%s : %s”
eo: Ricevante resumajn informojn por novaj mesaĝoj en "%s : %s"

en: Error fetching message info
eo: Eraro dum ricevado de mesaĝinformo

en: Error running STATUS
eo: Eraro dum plenumo de STATUS

en: Error syncing changes
eo: Eraro dum sinkronigo de ŝanĝoj

en: Error expunging message
eo: Eraro dum ekspungo de mesaĝo

en: Error fetching folders
eo: Eraro dum ricevado de dosierujoj

en: Error fetching subscribed folders
eo: Eraro dum ricevado de abonitaj dosierujoj

en: Error creating folder
eo: Eraro dum kreado de dosierujo

en: Error deleting folder
eo: Eraro dum forigo de dosierujo

en: Error renaming folder
eo: Eraro dum alinomado de dosierujo

en: Error subscribing to folder
eo: Eraro dum abonadi je dosierujo

en: Error unsubscribing from folder
eo: Eraro dum malabonadi je dosierujo

en: IMAP server does not support quotas
eo: IMAP-servilo ne subtenas kvotojn

en: Error retrieving quota information
eo: Eraro dum ricevado de kvotinformo

en: Search failed
eo: Serĉo malsukcesis

note: Blocks, until the DONE is issued or on inactivity timeout, error, ...
en: Error running IDLE
eo: Eraro dum plenumo de IDLE

note: create a dummy "." parent inbox, use to scan, then put back at the top level
en: Inbox
eo: Enirkesto

en: IMAP server %s
eo: IMAP-servilo %s

en: IMAP service for %s on %s
eo: IMAP-servo por %s ĉe %s

en: No IMAPx connection object provided
eo: Neniu IMAPx-konektobjekto provizita

en: Password
eo: Pasvorto

en: This option will connect to the IMAP server using a plaintext password.
eo: Ĉi tiu opcio konektos al la IMAP-servilo per klarteksta pasvorto.

en: No such folder %s
eo: Neniu tia dosierujo %s

en: No IMAP namespace for folder path “%s”
eo: Neniu IMAP-nomspaco por dosieruja vojo "%s"

en: Retrieving folder list for “%s”
eo: Ricevante dosierujliston por "%s"

en: The account does not support folder hierarchy. Create the folder on the account level instead.
eo: La konto ne subtenas dosierujan hierarkion. Kreu la dosierujon ĉe la kontonivelo anstataŭe.

en: The folder name “%s” is invalid because it contains the character “%c”
eo: La dosierujnomo "%s" estas nevalida ĉar ĝi enhavas la signon "%c"

[ctx: IMAPDefaults]
note: Translators: The strings in "IMAPDefaults" context are folder names as can be presented by the server; There's checked for the localized version of it and for the non-localized version as well. It's always the folder name (eventually path) as provided by the server, when returned in given localizati
en: [Gmail]/Drafts
eo: [Gmail]/Malnetoj

[ctx: IMAPDefaults]
en: Drafts
eo: Malnetoj

[ctx: IMAPDefaults]
en: Draft
eo: Malneto

[ctx: IMAPDefaults]
en: Templates
eo: Ŝablonoj

[ctx: IMAPDefaults]
en: Archive
eo: Arĥivo

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Sent Mail
eo: [Gmail]/Sendita retpoŝto

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent
eo: Sendita

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent Items
eo: Senditaj eroj

[ctx: IMAPDefaults]
en: Sent Messages
eo: Senditaj mesaĝoj

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Spam
eo: [Gmail]/Spamo

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk
eo: Spamo

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk E-mail
eo: Spama retpoŝto

[ctx: IMAPDefaults]
en: Junk Email
eo: Spama retpoŝto

[ctx: IMAPDefaults]
en: Spam
eo: Spamo

[ctx: IMAPDefaults]
en: Bulk Mail
eo: Amasa poŝto

[ctx: IMAPDefaults]
en: [Gmail]/Trash
eo: [Gmail]/Rubujo

[ctx: IMAPDefaults]
en: Trash
eo: Rubujo

[ctx: IMAPDefaults]
en: Deleted Items
eo: Forigitaj eroj

[ctx: IMAPDefaults]
en: Deleted Messages
eo: Forigitaj mesaĝoj

note: Translators: This is used for a folder description, for * folders being under /var/spool/mail.  The first %s is * replaced with a relative path under /var/spool/mail, * the second %s is replaced with a protocol name, like * mbox/maldir/... * folders being under /var/mail.  The first %s is replaced *
en: mailbox: %s (%s)
eo: poŝtkesto: %s (%s)

en: _Index message body data
eo: _Indeksi mesaĝkorporajn datumojn

note: Translators: The first %s is replaced with a message ID, * the second %s is replaced with the folder path, * the third %s is replaced with a detailed error string
en: Cannot get message %s from folder %s
    %s
eo: Ne eblas akiri mesaĝon %s el dosierujo %s
    %s

en: _Use the “.folders” folder summary file (exmh)
eo: _Uzi la ".folders" dosierujan resumodosieron (exmh)

en: MH-format mail directories
eo: MH-formataj poŝtdosierujoj

en: For storing local mail in MH-like mail directories.
eo: Por konservi lokan poŝton en MH-similaj poŝtdosierujoj.

en: Apply _filters to new messages
eo: Apliki _filtrilojn al novaj mesaĝoj

en: Local delivery
eo: Loka livero

en: For retrieving (moving) local mail from standard mbox-formatted spools into folders managed by Evolution.
eo: Por ricevi (movi) lokan poŝton el normaj mbox-formataj atendovicoj en dosierujojn administritajn de Evolution.

en: _Apply filters to new messages in Inbox
eo: _Apliki filtrilojn al novaj mesaĝoj en Envenintoj

en: Maildir-format mail directories
eo: Maildir-formataj poŝtdosierujoj

en: For storing local mail in maildir directories.
eo: Por konservi lokan poŝton en Maildir-dosierujoj.

en: _Listen for change notifications
eo: _Atendi ŝanĝajn sciigojn

en: _Store status headers in Elm/Pine/Mutt format
eo: _Konservi statuskapliniojn en Elm/Pine/Mutt-formato

en: Standard Unix mbox spool file
eo: Norma Unix mbox-atendovica dosiero

en: For reading and storing local mail in external standard mbox spool files.
    May also be used to read a tree of Elm, Pine, or Mutt style folders.
eo: Por legi kaj konservi lokan poŝton en eksteraj normaj mbox-atendovicaj dosieroj.
    Ankaŭ uzebla por legi arbon de Elm-, Pine- aŭ Mutt-stilaj dosierujoj.

en: Standard Unix mbox spool directory
eo: Norma Unix mbox-atendovica dosierujo

en: Could not rename folder %s to %s: %s
eo: Ne eblis alinomi dosierujon %s al %s: %s

en: Local mail file %s
eo: Loka poŝtdosiero %s

en: Store root %s is not an absolute path
eo: Konserveja radiko %s ne estas absoluta vojo

en: Store root %s is not a regular directory
eo: Konserveja radiko %s ne estas normala dosierujo

en: Cannot get folder: %s: %s
eo: Ne eblas akiri dosierujon: %s: %s

en: Local stores do not have an inbox
eo: Lokaj konservejoj ne havas envenintujojn

en: Could not delete folder index file “%s”: %s
eo: Ne eblis forigi dosierujan indeksdosieron "%s": %s

en: Could not delete folder meta file “%s”: %s
eo: Ne eblis forigi dosierujan metadosieron "%s": %s

en: Could not rename “%s”: %s
eo: Ne eblis alinomi "%s": %s

en: No such message
eo: Neniu tia mesaĝo

en: Cannot append message to maildir folder: %s:
eo: Ne eblas aldoni mesaĝon al Maildir-dosierujo: %s:

en: Cannot get message %s from folder %s:
eo: Ne eblas akiri mesaĝon %s el dosierujo %s:

en: Cannot transfer message to destination folder: %s
eo: Ne eblas transloki mesaĝon al celdosierujo: %s

en: Cannot create folder containing “%s”
eo: Ne eblas krei dosierujon entenante “%s”

en: Folder %s already exists
eo: Dosierujo %s jam ekzistas

en: Cannot create folder “%s”: %s
eo: Ne eblas krei dosierujon “%s”: %s

en: Cannot get folder “%s”: %s
eo: Ne eblas akiri dosierujon “%s”: %s

en: Cannot get folder “%s”: folder does not exist.
eo: Ne eblas akiri dosierujon “%s”: dosierujo ne ekzistas.

en: Cannot get folder “%s”: not a maildir directory.
eo: Ne eblas akiri dosierujon “%s”: dosierujo ne ekzistas.

en: Could not delete folder “%s”: %s
eo: Ne eblas forigi dosierujon “%s”: %s

en: not a maildir directory
eo: ne estas Maildir-dosierujo

en: Could not scan folder “%s”: %s
eo: Ne eblas skani dosierujon “%s”: %s

en: Cannot open maildir directory path: %s: %s
eo: Ne eblas malfermi Maildir-dosierujan vojon: %s: %s

en: Checking folder consistency
eo: Kontrolante dosierujan konsistencon

en: Checking for new messages
eo: Kontrolante novajn mesaĝojn

en: Storing folder
eo: Konservante dosierujon

en: Cannot open mailbox: %s:
eo: Ne eblas malfermi poŝtkeston: %s:

en: Cannot append message to mbox file: %s:
eo: Ne eblas aldoni mesaĝon al mbox-dosiero: %s:

en: The folder appears to be irrecoverably corrupted.
eo: La dosierujo ŝajnas esti nereparable difektita.

en: Cannot create folder lock on %s: %s
eo: Ne eblas krei dosierujan ŝlosilon ĉe %s: %s

en: Cannot create a folder by this name.
eo: Ne eblas krei dosierujon per ĉi tiu nomo.

en: Cannot get folder “%s”: not a regular file.
eo: Ne eblas akiri dosierujon "%s": ne estas normala dosiero.

en: Cannot create directory “%s”: %s.
eo: Ne eblas krei dosierujon “%s”: %s.

en: Cannot create folder: %s: %s
eo: Ne eblas krei dosierujon: %s: %s

en: Folder already exists
eo: Dosierujo ne ekzistas

en: Could not delete folder “%s”:
    %s
eo: Ne eblas forigi dosierujon “%s”:
    %s

en: “%s” is not a regular file.
eo: "%s" ne estas normala dosiero.

en: Folder “%s” is not empty. Not deleted.
eo: Dosierujo "%s" ne estas malplena. Ne forigita.

en: Could not delete folder summary file “%s”: %s
eo: Ne eblas forigi dosierujon “%s”: %s

en: The new folder name is illegal.
eo: La nova dosierujnomo estas nevalida.

en: Could not rename “%s”: “%s”: %s
eo: Ne eblas alinomi “%s”: “%s”: %s

en: Could not open folder: %s: %s
eo: Ne eblas malfermi dosierujon: %s: %s

en: Cannot check folder: %s: %s
eo: Ne eblas kontroli dosierujon: %s: %s

en: Could not open file: %s: %s
eo: Ne eblas malfermi dosierujon: %s: %s

en: Cannot open temporary mailbox: %s
eo: Ne eblas malfermi provizoran poŝtkeston: %s

en: Could not close source folder %s: %s
eo: Ne eblis fermi fontan dosierujon %s: %s

en: Could not close temporary folder: %s
eo: Ne eblis fermi provizoran dosierujon: %s

en: Could not rename folder: %s
eo: Ne eblas alinomi dosierujon: %s

en: Could not store folder: %s
eo: Ne eblis konservi dosierujon: %s

en: MBOX file is corrupted, please fix it. (Expected a From line, but didn’t get it.)
eo: MBOX-dosiero estas difektita, bonvolu ripari ĝin. (Atendis From-linion, sed ne ricevis ĝin.)

en: Summary and folder mismatch, even after a sync
eo: Resumo kaj dosierujo ne kongruas, eĉ post sinkronigo

en: Unknown error: %s
eo: Nekonata eraro: %s

en: Writing to temporary mailbox failed: %s
eo: Skribado al provizora poŝtkesto malsukcesis: %s

en: Writing to temporary mailbox failed: %s: %s
eo: Skribado al provizora poŝtkesto malsukcesis: %s: %s

en: Cannot append message to mh folder: %s:
eo: Ne eblas aldoni mesaĝon al MH-dosierujo: %s:

en: Could not create folder “%s”: %s
eo: Ne eblas krei dosierujon “%s”: %s

en: Cannot get folder “%s”: not a directory.
eo: Ne eblas akiri dosierujon “%s”: ne estas dosierujo.

en: Cannot open MH directory path: %s: %s
eo: Ne eblas malfermi MH-dosierujan vojon: %s: %s

en: Spool “%s” cannot be opened: %s
eo: Atendovico "%s" ne malfermeblas: %s

en: Spool “%s” is not a regular file or directory
eo: Atendovico "%s" ne estas normala dosiero aŭ dosierujo

en: Spool mail file %s
eo: Atendovica poŝtdosiero %s

en: Spool folder tree %s
eo: Atendovica dosierujarbo %s

en: Invalid spool
eo: Nevalida atendovico

en: Folder “%s/%s” does not exist.
eo: Dosierujo “%s/%s” ne ekzistas.

en: Could not open folder “%s”:
    %s
eo: Ne eblas malfermi dosierujon “%s”:
    %s

en: Folder “%s” does not exist.
eo: Dosierujo “%s” ne ekzistas.

en: Could not create folder “%s”:
    %s
eo: Ne eblis krei dosierujon “%s”:
    %s

en: “%s” is not a mailbox file.
eo: "%s" ne estas poŝtkesta dosiero.

en: Store does not support an INBOX
eo: Konservejo ne subtenas INBOX-on

en: Spool folders cannot be deleted
eo: Atendovicaj dosierujoj ne forigeblas

en: Spool folders cannot be renamed
eo: Atendovicaj dosierujoj ne alinomeblas

en: Refreshing spool folder
eo: Aktualigante atendovican dosierujon

en: Could not synchronize temporary folder %s: %s
eo: Ne eblis sinkronigi provizoran dosierujon %s: %s

en: Could not synchronize spool folder %s: %s
eo: Ne eblis sinkronigi atendovican dosierujon %s: %s

en: Could not synchronize spool folder %s: %s
    Folder may be corrupt, copy saved in “%s”
eo: Ne eblis sinkronigi atendovican dosierujon %s: %s
    Dosierujo eble estas difektita, kopio konservita en "%s"

en: Internal error: UID in invalid format: %s
eo: Interna eraro: UID en nevalida formato: %s

en: Cannot get message %s: %s
eo: Ne eblas akiri mesaĝon %s: %s

en: Cannot get message %s:
eo: Ne eblis akiri mesaĝon %s:

en: Posting failed: %s
eo: Afiŝado malsukcesis: %s

en: Posting failed:
eo: Afiŝado malsukcesis:

en: This message is not currently available
eo: Ĉi tiu mesaĝo ne estas nuntempe disponebla

en: You cannot copy messages from a NNTP folder
eo: Vi ne povas kopii mesaĝojn el NNTP-dosierujo

en: _Show folders in short notation (e.g. c.o.linux rather than comp.os.linux)
eo: _Montri dosierujojn en mallonga notacio (ekz. c.o.linux anstataŭ comp.os.linux)

en: In the subscription _dialog, show relative folder names
eo: En la abona _dialogo, montri relativajn dosierujnomojn

note: Translators: The '%s' is replaced with a spin button with the actual value to use
en: Download only up to %s latest messages
eo: Elŝuti nur ĝis %s lastajn mesaĝojn

en: Default NNTP port
eo: Apriora NNTP-pordo

en: NNTP over TLS
eo: NNTP per TLS

en: USENET news
eo: USENET-novaĵoj

en: This is a provider for reading from and posting to USENET newsgroups.
eo: Ĉi tiu estas provizanto por legi el kaj afiŝi al USENET-novaĵgrupoj.

en: This option will connect to the NNTP server anonymously, without authentication.
eo: Ĉi tiu opcio konektos al la NNTP-servilo anonime, sen aŭtentigo.

en: This option will authenticate with the NNTP server using a plaintext password.
eo: Ĉi tiu opcio aŭtentigos ĉe la NNTP-servilo per klarteksta pasvorto.

en: Could not read greeting from %s:
eo: Ne eblis legi salutmesaĝon de %s:

en: NNTP server %s returned error code %d: %s
eo: NNTP-servilo %s redonis erarkodon %d: %s

en: Failed to issue STARTTLS for NNTP server %s:
eo: Malsukcesis sendi STARTTLS por NNTP-servilo %s:

en: NNTP server %s doesn’t support STARTTLS: %s
eo: NNTP-servilo %s ne subtenas STARTTLS: %s

en: Failed to connect to NNTP server %s in secure mode:
eo: Malsukcesis konekti al NNTP-servilo %s en sekura reĝimo:

en: USENET News via %s
eo: USENET-novaĵoj per %s

en: Error retrieving newsgroups:
    
    %s
eo: Eraro dum ricevado de novaĵgrupoj:
    
    %s

en: You cannot create a folder in a News store: subscribe instead.
eo: Vi ne povas krei dosierujon en novaĵkonservejo: abonu anstataŭe.

en: You cannot rename a folder in a News store.
eo: Vi ne povas alinomi dosierujon en novaĵkonservejo.

en: You cannot remove a folder in a News store: unsubscribe instead.
eo: Vi ne povas forigi dosierujon en novaĵkonservejo: malabonu anstataŭe.

en: You cannot subscribe to this newsgroup:
    
    No such newsgroup. The selected item is a probably a parent folder.
eo: Vi ne povas aboni ĉi tiun novaĵgrupon:
    
    Neniu tia novaĵgrupo. La elektita ero probable estas gepatra dosierujo.

en: You cannot unsubscribe to this newsgroup:
    
    newsgroup does not exist!
eo: Vi ne povas malaboni ĉi tiun novaĵgrupon:
    
    novaĵgrupo ne ekzistas!

en: NNTP Command failed:
eo: NNTP-komando malsukcesis:

en: Not connected.
eo: Ne konektita.

en: No such folder: %s
eo: Neniu tia dosierujo: %s

en: %s: Scanning new messages
eo: %s: Skanante novajn mesaĝojn

en: Unexpected server response from xover: %s
eo: Neatendita servila respondo de xover: %s

en: Unexpected server response from head: %s
eo: Neatendita servila respondo de head: %s

en: Operation failed: %s
eo: Operacio malsukcesis: %s

en: No message with UID %s
eo: Neniu mesaĝo kun UID %s

en: Retrieving POP message %d
eo: Ricevante POP-mesaĝon %d

en: Unknown reason
eo: Nekonata kialo

en: Retrieving POP summary
eo: Ricevante POP-resumon

en: Cannot get POP summary:
eo: Ne eblas akiri POP-resumon:

en: Expunging old messages
eo: Ekspungante malnovajn mesaĝojn

en: Expunging deleted messages
eo: Ekspungante forigitajn mesaĝojn

en: Message Storage
eo: Mesaĝkonservejo

en: _Leave messages on server
eo: _Lasi mesaĝojn sur servilo

note: Translators: '%s' is replaced with a widget, where user can * select how many days can be message left on the server.
en: _Delete after %s day(s)
eo: _Forigi post %s tago(j)

en: Hint: Use 0 days to keep messages on the server indefinitely.
eo: Konsilo: Uzu 0 tagojn por konservi mesaĝojn sur la servilo senlime.

en: Delete _expunged from local Inbox
eo: Forigi _ekspungitajn el loka Envenintoj

en: Disable _support for all POP3 extensions
eo: Malŝalti _subtenon por ĉiuj POP3-etendaĵoj

en: Enable _UTF-8 extension, when the server supports it
eo: Ebligi _UTF-8-etendaĵon kiam la servilo ĝin subtenas

en: Default POP3 port
eo: Defaŭlta POP3-pordo

en: POP3 over TLS
eo: POP3 per TLS

en: For connecting to and downloading mail from POP servers.
eo: Por konekti al kaj elŝuti poŝton de POP-serviloj.

en: This option will connect to the POP server using a plaintext password. This is the only option supported by many POP servers.
eo: Ĉi tiu opcio konektos al la POP-servilo per klarteksta pasvorto. Ĉi tio estas la sola opcio subtenata de multaj POP-serviloj.

en: This option will connect to the POP server using an encrypted password via the APOP protocol. This may not work for all users even on servers that claim to support it.
eo: Ĉi tiu opcio konektos al la POP-servilo per ĉifrita pasvorto per la APOP-protokolo. Ĉi tio eble ne funkcios por ĉiuj uzantoj eĉ sur serviloj kiuj asertas subteni ĝin.

en: Failed to read a valid greeting from POP server %s
eo: Malsukcesis legi validan salutmesaĝon de POP-servilo %s

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode: %s
eo: Malsukcesis konekti al POP-servilo %s en sekura reĝimo: %s

en: STLS not supported by server
eo: STLS ne estas subtenata de la servilo

note: Translators: Last %s is an optional * explanation beginning with ": " separator.
en: Failed to connect to POP server %s in secure mode%s
eo: Malsukcesis konekti al POP-servilo %s en sekura reĝimo%s

en: Failed to connect to POP server %s in secure mode:
eo: Malsukcesis konekti al POP-servilo %s en sekura reĝimo:

en: Cannot login to POP server %s: SASL Protocol error
eo: Ne eblas ensaluti al POP-servilo %s: SASL-protokola eraro

en: Failed to authenticate on POP server %s:
eo: Malsukcesis aŭtentigi ĉe POP-servilo %s:

en: POP3 server %s
eo: POP3-servilo %s

en: POP3 server for %s on %s
eo: POP3-servilo por %s ĉe %s

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error enabling UTF-8 mode:
eo: Ne eblas konekti al POP-servilo %s.
    Eraro dum ebligado de UTF-8-reĝimo:

en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending password:
eo: Ne eblas konekti al POP-servilo %s.
    Eraro dum sendado de pasvorto:

note: Translators: Do not translate APOP.
en: Unable to connect to POP server %s:	Invalid APOP ID received. Impersonation attack suspected. Please contact your admin.
eo: Ne eblas konekti al POP-servilo %s:	Nevalida APOP-ID ricevita. Personimita atako suspektata. Bonvolu kontakti vian administranton.

note: Translators: Last %s is an optional explanation * beginning with ": " separator.
en: Unable to connect to POP server %s.
    Error sending username%s
eo: Ne eblas konekti al POP-servilo %s.
    Eraro dum sendado de uzantnomo%s

en: No such folder “%s”.
eo: Neniu tia dosierujo “%s”.

en: POP3 stores have no folder hierarchy
eo: POP3-konservejoj ne havas dosierujan hierarkion

en: For delivering mail by passing it to the “sendmail” program on the local system.
eo: Por liveri poŝton per pasigo al la programo "sendmail" en la loka sistemo.

en: Mail delivery via the sendmail program
eo: Poŝtlivero per la programo sendmail

en: Failed to read From address
eo: Malsukcesis legi De-adreson

en: Message send in offline mode is disabled
eo: Mesaĝsendado en malkonekta reĝimo estas malŝaltita

en: Could not parse recipient list
eo: Ne eblis analizi ricevantoliston

en: Could not parse arguments
eo: Ne eblis analizi argumentojn

en: Could not create pipe to “%s”: %s: mail not sent
eo: Ne eblis krei dukton al "%s": %s: poŝto ne sendita

en: Could not fork “%s”: %s: mail not sent
eo: Ne eblis forki “%s”: %s: ne sendis mesaĝon

en: Could not send message:
eo: Ne eblis sendi mesaĝon:

en: “%s” exited with signal %s: mail not sent.
eo: “%s” finis kun signalo %s: mesaĝo ne sendita.

en: Could not execute “%s”: mail not sent.
eo: Ne eblis ruli “%s”: ne sendis mesaĝon.

en: “%s” exited with status %d: mail not sent.
eo: “%s” finis kun stato %d: mesaĝo ne sendita.

en: Send Options
eo: Sendaj agordoj

en: _Re-encode message before send
eo: _Rekodi mesaĝon antaŭ sendo

en: Default SMTP port
eo: Defaŭlta SMTP-pordo

en: SMTP over TLS
eo: SMTP per TLS

en: Message submission port
eo: Pordo por mesaĝsendo

en: For delivering mail by connecting to a remote mailhub using SMTP.
eo: Por liveri retpoŝton konektante al fora retpoŝtservilo per SMTP.

en: Welcome response error:
eo: Eraro de bonvena respondo:

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode: %s
eo: Malsukcesis konekti al SMTP-servilo %s en sekura reĝimo: %s

en: STARTTLS command failed:
eo: STARTTLS-komando malsukcesis:

en: Failed to connect to SMTP server %s in secure mode:
eo: Malsukcesis konekti al SMTP-servilo %s en sekura reĝimo:

en: SMTP server %s
eo: SMTP-servilo %s

en: SMTP mail delivery via %s
eo: SMTP-retpoŝtliverado per %s

en: SMTP server %s does not support %s authentication
eo: SMTP-servilo %s ne subtenas %s-aŭtentigon

en: No SASL mechanism was specified
eo: Neniu SASL-mekanismo estis specifita

en: AUTH command failed: Not connected.
eo: AUTH-komando malsukcesis: Ne konektita.

en: AUTH command failed:
eo: AUTH-komando malsukcesis:

en: Cannot send message: service not connected.
eo: Ne eblas sendi mesaĝon: servo ne konektita.

en: Cannot send message: sender address not valid.
eo: Ne eblas sendi mesaĝon: sendintadreso ne valida.

en: Sending message
eo: Sendante mesaĝon

en: Cannot send message: no recipients defined.
eo: Ne eblas sendi mesaĝon: neniuj ricevantoj difinitaj.

en: Cannot send message: one or more invalid recipients
eo: Ne eblas sendi mesaĝon: unu aŭ pluraj nevalidaj ricevantoj

en: Syntax error, command unrecognized
eo: Sintaksa eraro, nekonata komando

en: Syntax error in parameters or arguments
eo: Sintaksa eraro en parametroj aŭ argumentoj

en: Command not implemented
eo: Komando ne realigita

en: Command parameter not implemented
eo: Komandparametro ne realigita

en: System status, or system help reply
eo: Sistema stato, aŭ sistema helprespondo

en: Help message
eo: Helpmesaĝo

en: Service ready
eo: Servo preta

en: Service closing transmission channel
eo: Servo fermas transsendan kanalon

en: Service not available, closing transmission channel
eo: Servo ne disponebla, fermante transsendan kanalon

en: Requested mail action okay, completed
eo: Petita retpoŝtago sukcesis, kompletigita

en: User not local; will forward to <forward-path>
eo: Uzanto ne loka; estos plusendita al <forward-path>

en: Requested mail action not taken: mailbox unavailable
eo: Petita retpoŝtago ne farita: leterkesto ne disponebla

en: Requested action not taken: mailbox unavailable
eo: Petita ago ne farita: leterkesto ne disponebla

en: Requested action aborted: error in processing
eo: Petita ago ĉesigita: eraro dum prilaborado

en: User not local; please try <forward-path>
eo: Uzanto ne loka; bonvolu provi <forward-path>

en: Requested action not taken: insufficient system storage
eo: Petita ago ne farita: nesufiĉa sistema memorspaco

en: Requested mail action aborted: exceeded storage allocation
eo: Petita retpoŝtago ĉesigita: memorasigno superita

en: Requested action not taken: mailbox name not allowed
eo: Petita ago ne farita: leterkestonomo ne permesita

en: Start mail input; end with <CRLF>.<CRLF>
eo: Komencu retpoŝtenigon; finu per <CRLF>.<CRLF>

en: Transaction failed
eo: Transakcio malsukcesis

en: A password transition is needed
eo: Pasvorta transiro estas bezonata

en: Authentication mechanism is too weak
eo: Aŭtentiga mekanismo estas tro malforta

en: Encryption required for requested authentication mechanism
eo: Ĉifrado bezonata por petita aŭtentiga mekanismo

en: Temporary authentication failure
eo: Provizora aŭtentiga malsukceso

en: Authentication required
eo: Aŭtentigo necesas

en: SMTP Greeting
eo: SMTP-saluto

en: HELO command failed:
eo: HELO-komando malsukcesis:

en: MAIL FROM command failed:
eo: MAIL FROM-komando malsukcesis:

en: RCPT TO command failed:
eo: RCPT TO-komando malsukcesis:

en: RCPT TO <%s> failed:
eo: RCPT TO <%s> malsukcesis:

en: DATA command failed:
eo: DATA-komando malsukcesis:

en: RSET command failed:
eo: RSET-komando malsukcesis:

en: QUIT command failed:
eo: QUIT-komando malsukcesis:

en: Contact UID of a user
eo: Kontakto-UID de uzanto

en: Birthday and anniversary reminder
eo: Memorigilo pri naskiĝtagoj kaj datrevenoj

en: Whether to set a reminder for birthdays and anniversaries
eo: Ĉu agordi memorigilon por naskiĝtagoj kaj datrevenoj

en: Birthday and anniversary reminder value
eo: Valoro de memorigilo pri naskiĝtagoj kaj datrevenoj

en: Number of units for determining a birthday or anniversary reminder
eo: Nombro de unuoj por determini memorigilon pri naskiĝtago aŭ datreveno

en: Birthday and anniversary reminder units
eo: Unuoj de memorigilo pri naskiĝtagoj kaj datrevenoj

en: Units for a birthday or anniversary reminder, “minutes”, “hours” or “days”
eo: Unuoj por memorigilo pri naskiĝtago aŭ datreveno, “minutes”, “hours” aŭ “days”

en: Default reminder for all events in chosen calendars
eo: Implicita memorigilo por ĉiuj eventoj en elektitaj kalendaroj

en: Whether to show a specified reminder for all events in chosen calendars
eo: Ĉu montri difinitan memorigilon por ĉiuj eventoj en elektitaj kalendaroj

en: Interval of the default reminder for all events in chosen calendars
eo: Intervalo de la implicita memorigilo por ĉiuj eventoj en elektitaj kalendaroj

en: Number of units for determining the reminder
eo: Nombro de unuoj por determini la memorigilon

en: Units of the default reminder for all events in chosen calendars
eo: Unuoj de la implicita memorigilo por ĉiuj eventoj en elektitaj kalendaroj

en: Units for the default reminder for all events in chosen calendars, “minutes”, “hours” or “days”
eo: Unuoj por la implicita memorigilo por ĉiuj eventoj en elektitaj kalendaroj, “minutes”, “hours” aŭ “days”

en: Past reminders for EReminderWatcher
eo: Pasintaj memorigiloj por EReminderWatcher

en: Snoozed reminders for EReminderWatcher
eo: Dormigitaj memorigiloj por EReminderWatcher

en: How many days the reminders-past can hold back. Reminders older than these days are automatically removed from the list of the past reminders. Use '0' to not remove old reminders.
eo: Kiom da tagoj la pasintaj memorigiloj povas esti konservataj. Memorigiloj pli malnovaj ol tiom da tagoj estas aŭtomate forigataj el la listo de pasintaj memorigiloj. Uzu '0' por ne forigi malnovajn memorigilojn.

en: Reminder programs
eo: Memorigilaj programoj

en: Programs that are allowed to be run by reminders
eo: Programoj kiujn memorigiloj rajtas ruli

en: Enable desktop notifications
eo: Ebligi labortablajn sciigojn

en: When set to true, the desktop/system notifications are shown
eo: Kiam agordita al vera, la labortablaj/sistemaj sciigoj estas montrataj

en: Enable audio notifications
eo: Ebligi sonajn sciigojn

en: When set to true, the audio reminders will be played, otherwise audio reminders will be silently ignored
eo: Kiam agordita al vera, la sonaj memorigiloj estos ludataj, alie sonaj memorigiloj estos silente ignorataj

en: Show reminders in notification tray only
eo: Montri memorigilojn nur en sciiga bretaro

en: When set to true, the reminders are shown only in the notification tray, otherwise the reminders dialog is shown immediately
eo: Kiam agordita al vera, la memorigiloj estas montrataj nur en la sciiga bretaro, alie la memorigila dialogo estas tuj montrata

en: Show reminder notification dialog always on top
eo: Montri memorigilan sciigodialogon ĉiam supre

en: Whether or not to show reminder notification dialog always on top. Note this works only as a hint for the window manager, which may or may not obey it.
eo: Ĉu montri memorigilan sciigodialogon ĉiam supre. Notu ke tio funkcias nur kiel sugesto por la fenestradministrilo, kiu povas obei ĝin aŭ ne.

en: X position of the reminder notification dialog
eo: X-pozicio de la memorigila sciigodialogo

en: Y position of the reminder notification dialog
eo: Y-pozicio de la memorigila sciigodialogo

en: Width of the reminder notification dialog
eo: Larĝo de la memorigila sciigodialogo

en: Height of the reminder notification dialog
eo: Alto de la memorigila sciigodialogo

en: Size in pixels of the event list in the reminder notification dialog
eo: Grandeco en rastrumeroj de la eventolisto en la memorigila sciigodialogo

en: Show reminder notification for completed tasks
eo: Montri memorigilan sciigon por kompletigitaj taskoj

en: Show reminder notification for past events
eo: Montri memorigilan sciigon por pasintaj eventoj

en: The last used snooze time, in minutes; negative number always means before start, otherwise the actual value is used in conjunction with “notify-last-snooze-from-start”
eo: La laste uzita dormigotempo, en minutoj; negativa nombro ĉiam signifas antaŭ komenco, alie la efektiva valoro estas uzata kune kun “notify-last-snooze-from-start”

en: Whether the last snooze time is calculated relative to the event/task start; false to count relative to the current time
eo: Ĉu la lasta dormigotempo estas kalkulita relative al la evento/taska komenco; malvera por kalkuli relative al la nuna tempo

en: User-defined snooze times, in minutes, encoded into string as a number, where zero or negative means “before start”. When the number is prefixed with a star, then it means after start, otherwise the time is relative to the current time, aka “snooze for N minutes”
eo: Uzant-difinitaj dormigotempoj, en minutoj, koditaj en ĉeno kiel nombro, kie nulo aŭ negativa signifas “antaŭ komenco”. Kiam la nombro estas prefiksita per stelo, tiam ĝi signifas post komenco, alie la tempo estas relativa al la nuna tempo, t.e. “dormigi dum N minutoj”

en: Delete meeting from calendar on Decline
eo: Forigi kunvenon el kalendaro ĉe malakcepto

en: An absolute path where the gpg (or gpg2) binary is
eo: Absoluta vojo kie la duuma dosiero gpg (aŭ gpg2) troviĝas

en: An example is “/usr/bin/gpg”; when it is left empty, or an incorrect value is set, then it will be searched for. Change requires restart of the application.
eo: Ekzemplo estas “/usr/bin/gpg”; kiam ĝi restas malplena, aŭ neĝusta valoro estas agordita, tiam ĝi estos serĉata. Ŝanĝo postulas restarton de la aplikaĵo.

en: Whether to load photos of signers/encrypters
eo: Ĉu ŝargi fotojn de subskribintoj/ĉifrantoj

en: When set to “true”, tries to load also photo of the signers/encrypters, if available in the key/certificate.
eo: Kiam agordita al “true”, provas ŝargi ankaŭ foton de la subskribintoj/ĉifrantoj, se disponebla en la ŝlosilo/atestilo.

en: Override SMTP HELO/EHLO argument
eo: Anstataŭigi SMTP HELO/EHLO-argumenton

en: When not empty, it's used as the SMTP HELO/EHLO argument, instead of the local host name/IP.
eo: Kiam ne malplena, ĝi estas uzata kiel la SMTP HELO/EHLO-argumento, anstataŭ la loka gastigantnomo/IP.

en: Array of user header names
eo: Tabelo de uzantaj kaplinionomoj

en: These headers can be stored in the folder summary, possibly being visible in the GUI. The value can contain a pipe character ('|'), which delimits the display name from the header name. Example: 'Spam Score|X-Spam-Score'
eo: Ĉi tiuj kaplinioj povas esti konservataj en la dosieruja resumo, eble videblaj en la grafika interfaco. La valoro povas enhavi vertikalan strekon ('|'), kiu limigas la montronomon de la kaplinionomo. Ekzemplo: 'Spam Score|X-Spam-Score'

en: GIO name of the GNetworkMonitor to use for an ENetworkMonitor instance
eo: GIO-nomo de la GNetworkMonitor uzota por ENetworkMonitor-instanco

en: When set to an unknown value, then the default GNetworkMonitor is used in the background. A special value “always-online” is used for no network monitoring.
eo: Kiam agordita al nekonata valoro, tiam la implicita GNetworkMonitor estas uzata en la fono. Speciala valoro “always-online” estas uzata por neniu retomonitorado.

en: A full path to a directory where .source files with preconfigured options can be stored
eo: Plena vojo al dosierujo kie .source-dosieroj kun antaŭagordaj opcioj povas esti konservataj

en: This directory, if filled with an existing path, is checked additionally to XDG configure directories.
eo: Ĉi tiu dosierujo, se plenigita per ekzistanta vojo, estas kontrolata aldone al XDG-agordaj dosierujoj.

en: A list of variables which can be part of the autoconfig .source files
eo: Listo de variabloj kiuj povas esti parto de la aŭtomatagordaj .source-dosieroj

en: Each item of the array is expected to be of the form: name=value. These variables are checked before environment variables, but after the predefined USER, REALNAME and HOST variables.
eo: Ĉiu ero de la tabelo estas atendata en la formo: nomo=valoro. Ĉi tiuj variabloj estas kontrolataj antaŭ mediaj variabloj, sed post la antaŭdifinitaj variabloj USER, REALNAME kaj HOST.

en: A list of hints for OAuth2 services
eo: Listo de sugestoj por OAuth2-servoj

en: Users can extend the list of supported protocols and hostnames for defined OAuth2 services, in addition to those hard-coded. Each line can be of the form: servicename[-protocol]:hostname1,hostname2,... where “servicename” is the actual service name; the “-protocol” is optional, and if written, then the service can be used only if both “protocol” and “hostnameX” match; the “hostnameX” is the actual host name to compare with, case insensitively. Each line can contain multiple values, separated by comma. There can be provided multiple lines for one OAuth2 service. Note that the actual URL where the token is requested and refreshed cannot be changed here, the hostname is to allow other servers, where the OAuth2 service can be used. Examples: Company:mail.company.com — enables “Company” OAuth2 authentication for “mail.company.com” host Company-CalDAV:caldav.company.com — enables “Company” OAuth2 authentication for any “CalDAV” source, which reads data from “caldav.company.com” host
eo: Uzantoj povas etendi la liston de subtenataj protokoloj kaj gastigantnomoj por difinitaj OAuth2-servoj, aldone al tiuj fikskoditaj. Ĉiu linio povas havi la formon: servonomo[-protokolo]:gastigantnomo1,gastigantnomo2,... kie “servonomo” estas la efektiva servonomo; la “-protokolo” estas opcia, kaj se skribita, tiam la servo povas esti uzata nur se ambaŭ “protokolo” kaj “gastigantnomX” kongruas; la “gastigantnomX” estas la efektiva gastigantnomo por kompari, sen distingi inter majuskloj kaj minuskloj. Ĉiu linio povas enhavi plurajn valorojn, disigitajn per komo. Pluraj linioj povas esti provizitaj por unu OAuth2-servo. Notu ke la efektiva URL kie la ĵetono estas petata kaj aktualigata ne ŝanĝeblas ĉi tie, la gastigantnomo estas por permesi aliajn servilojn, kie la OAuth2-servo povas esti uzata. Ekzemploj: Company:mail.company.com — ebligas “Company” OAuth2-aŭtentigon por gastiganto “mail.company.com” Company-CalDAV:caldav.company.com — ebligas “Company” OAuth2-aŭtentigon por ĉiu “CalDAV”-fonto, kiu legas datumojn de gastiganto “caldav.company.com”

en: An OAuth2 client ID to use to connect to Google servers, instead of the one provided during build time
eo: OAuth2-klienta identigilo por konekti al Google-serviloj, anstataŭ tiu provizita dum kompiltempo

en: User-specified OAuth2 client ID for Google servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
eo: Uzant-specifita OAuth2-klienta identigilo por Google-serviloj. Malplena ĉeno signifas uzi tiun provizitan dum kompiltempo. Ŝanĝo de tio postulas restarton.

en: An OAuth2 client secret to use to connect to Google servers, instead of the one provided during build time
eo: OAuth2-klienta sekreto por konekti al Google-serviloj, anstataŭ tiu provizita dum kompiltempo

en: User-specified OAuth2 client secret for Google servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
eo: Uzant-specifita OAuth2-klienta sekreto por Google-serviloj. Malplena ĉeno signifas uzi tiun provizitan dum kompiltempo. Ŝanĝo de tio postulas restarton.

en: An OAuth2 client ID to use to connect to Outlook servers, instead of the one provided during build time
eo: OAuth2-klienta identigilo por konekti al Outlook-serviloj, anstataŭ tiu provizita dum kompiltempo

en: User-specified OAuth2 client ID for Outlook servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
eo: Uzant-specifita OAuth2-klienta identigilo por Outlook-serviloj. Malplena ĉeno signifas uzi tiun provizitan dum kompiltempo. Ŝanĝo de tio postulas restarton.

en: An OAuth2 client secret to use to connect to Outlook servers, instead of the one provided during build time
eo: OAuth2-klienta sekreto por konekti al Outlook-serviloj, anstataŭ tiu provizita dum kompiltempo

en: User-specified OAuth2 client secret for Outlook servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
eo: Uzant-specifita OAuth2-klienta sekreto por Outlook-serviloj. Malplena ĉeno signifas uzi tiun provizitan dum kompiltempo. Ŝanĝo de tio postulas restarton.

en: An OAuth2 client ID to use to connect to Yahoo! servers, instead of the one provided during build time
eo: OAuth2-klienta identigilo por konekti al Yahoo!-serviloj, anstataŭ tiu provizita dum kompiltempo

en: User-specified OAuth2 client ID for Yahoo! servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
eo: Uzant-specifita OAuth2-klienta identigilo por Yahoo!-serviloj. Malplena ĉeno signifas uzi tiun provizitan dum kompiltempo. Ŝanĝo de tio postulas restarton.

en: An OAuth2 client secret to use to connect to Yahoo! servers, instead of the one provided during build time
eo: OAuth2-klienta sekreto por konekti al Yahoo!-serviloj, anstataŭ tiu provizita dum kompiltempo

en: User-specified OAuth2 client secret for Yahoo! servers. Empty string means to use the one provided during build time. Change of this requires restart.
eo: Uzant-specifita OAuth2-klienta sekreto por Yahoo!-serviloj. Malplena ĉeno signifas uzi tiun provizitan dum kompiltempo. Ŝanĝo de tio postulas restarton.

en: Whether to limit operations in Power Saver mode
eo: Ĉu limigi operaciojn en Ŝparelektro-reĝimo

en: When set to “true”, possibly expensive operations required to refresh books/calendars/mail accounts/... are skipped when the machine is in the Power Saver mode.
eo: Kiam agordita al “true”, eble kostaj operacioj bezonataj por aktualigi librojn/kalendarojn/retpoŝtokontojn/... estas preterlasitaj kiam la komputilo estas en Ŝparelektro-reĝimo.

en: (Deprecated) Proxy type to use
eo: (Evitinda) Prokurila tipo uzota

en: This key was deprecated in version 3.12 and should no longer be used. Proxy settings are now integrated into Evolution-Data-Server’s account system. See the ESourceProxy API documentation for details.
eo: Ĉi tiu ŝlosilo estis evitindigita en versio 3.12 kaj ne plu estu uzata. Prokurilaj agordoj nun estas integritaj en la kontan sistemon de Evolution-Data-Server. Vidu la ESourceProxy-API-dokumentadon por detaloj.

en: (Deprecated) Whether to use http-proxy
eo: (Evitinda) Ĉu uzi http-prokurilon

en: (Deprecated) Whether proxy server requires authentication
eo: (Evitinda) Ĉu prokurila servilo postulas aŭtentigon

en: (Deprecated) Host name for HTTP requests
eo: (Evitinda) Gastigantnomo por HTTP-petoj

en: (Deprecated) Port number for HTTP requests
eo: (Evitinda) Pordnumero por HTTP-petoj

en: (Deprecated) Proxy authentication user name
eo: (Evitinda) Uzantonomo por prokurila aŭtentigo

en: (Deprecated) Proxy authentication password
eo: (Evitinda) Pasvorto por prokurila aŭtentigo

en: (Deprecated) List of hosts to connect to without proxy
eo: (Evitinda) Listo de gastigantoj konektotaj sen prokurilo

en: (Deprecated) Host name for HTTPS requests
eo: (Evitinda) Gastigantnomo por HTTPS-petoj

en: (Deprecated) Port number for HTTPS requests
eo: (Evitinda) Pordnumero por HTTPS-petoj

en: (Deprecated) Host name for SOCKS requests
eo: (Evitinda) Gastigantnomo por SOCKS-petoj

en: (Deprecated) Port number for SOCKS requests
eo: (Evitinda) Pordnumero por SOCKS-petoj

en: (Deprecated) Automatic proxy configuration URL
eo: (Evitinda) Aŭtomata prokurila agorda URL

en: Events and Tasks Reminders
eo: Memorigiloj pri eventoj kaj taskoj

en: Event and task notifications
eo: Sciigoj pri eventoj kaj taskoj

en: Evolution Data Server OAuth2 Handler
eo: OAuth2-traktilo de Evolution Data Server

en: Handles OAuth2 responses and passes them to the OAuth2 prompter implementation
eo: Traktas OAuth2-respondojn kaj transdonas ilin al la OAuth2-invitila efektivigo

en: Out of memory
eo: Memoro ne sufiĉas

en: Can not make parent directory: %s
eo: Ne eblas krei gepatran dosierujon: %s

en: %s does not support creating remote resources
eo: %s ne subtenas kreadon de foraj rimedoj

en: %s does not support deleting remote resources
eo: %s ne subtenas forigon de foraj rimedoj

en: No such source for UID “%s”
eo: Neniu tia fonto por UID “%s”

en: Backend factory for source “%s” and extension “%s” cannot be found.
eo: Motorfabrikilo por fonto “%s” kaj etendaĵo “%s” ne trovebla.

en: Data source is missing a [%s] group
eo: Datumfonto mankas grupon [%s]

en: Failed to lookup credentials:
eo: Malsukcesis serĉi akreditaĵojn:

en: Data source “%s” does not support creating remote resources
eo: Datumfonto “%s” ne subtenas kreadon de foraj rimedoj

en: Data source “%s” has no collection backend to create the remote resource
eo: Datumfonto “%s” ne havas kolektan motoron por krei la foran rimedon

en: Data source “%s” does not support deleting remote resources
eo: Datumfonto “%s” ne subtenas forigon de foraj rimedoj

en: Data source “%s” has no collection backend to delete the remote resource
eo: Datumfonto “%s” ne havas kolektan motoron por forigi la foran rimedon

en: Data source “%s” does not support OAuth 2.0 authentication
eo: Datumfonto “%s” ne subtenas OAuth 2.0-aŭtentigon

en: File must have a “.source” extension
eo: Dosiero devas havi etendaĵon “.source”

en: UID “%s” is already in use
eo: UID “%s” jam estas uzata

en: Cannot find corresponding collection backend for source “%s”
eo: Ne eblas trovi respondan kolektan motoron por fonto “%s”

en: Source “%s” is not a collection source
eo: Fonto “%s” ne estas kolekta fonto

en: Cannot find source “%s”
eo: Ne eblas trovi fonton “%s”

en: Module “%s” for source UID “%s” cannot be loaded
eo: Modulo “%s” por fonta UID “%s” ne ŝargeblas

en: Failed to create backend of type “%s” for source UID “%s”
eo: Malsukcesis krei motoron de tipo “%s” por fonta UID “%s”

en: Extension dialog “%s” not found.
eo: Kromprograman dialogon “%s” ne trovis.

[ctx: CategoryName]
en: Anniversary
eo: Datreveno

[ctx: CategoryName]
en: Birthday
eo: Naskiĝdato

[ctx: CategoryName]
en: Business
eo: Firmao

[ctx: CategoryName]
en: Competition
eo: Konkurso

[ctx: CategoryName]
en: Favorites
eo: Ŝatataj

[ctx: CategoryName]
en: Gifts
eo: Donacoj

[ctx: CategoryName]
en: Goals/Objectives
eo: Celoj

[ctx: CategoryName]
en: Holiday
eo: Ferioj

[ctx: CategoryName]
en: Holiday Cards
eo: Ferio-kartoj

[ctx: CategoryName]
note: important people (e.g. new business partners)
en: Hot Contacts
eo: Gravaj kontaktoj

[ctx: CategoryName]
en: Ideas
eo: Ideoj

[ctx: CategoryName]
en: International
eo: Internacia

[ctx: CategoryName]
en: Key Customer
eo: Ŝlosila kliento

[ctx: CategoryName]
en: Miscellaneous
eo: Diversaj

[ctx: CategoryName]
en: Personal
eo: Persona

[ctx: CategoryName]
en: Phone Calls
eo: Telefonvokoj

[ctx: CategoryName]
note: Translators: "Status" is a category name; it can mean anything user wants to
en: Status
eo: Stato

[ctx: CategoryName]
en: Strategies
eo: Strategioj

[ctx: CategoryName]
en: Suppliers
eo: Provizantoj

[ctx: CategoryName]
en: Time & Expenses
eo: Tempo kaj elspezoj

[ctx: CategoryName]
en: Waiting
eo: Atendante

en: Backend is busy
eo: Motoro estas okupata

en: Source not loaded
eo: Fonto ne ŝargita

en: Source already loaded
eo: Fonto jam ŝargita

en: Authentication failed
eo: Aŭtentigo malsukcesis

en: Repository offline
eo: Deponejo estas nekonektita

note: Translators: This means that the EClient does not * support offline mode, or it's not set to by a user, * thus it is unavailable while user is not connected.
en: Offline unavailable
eo: Nekonektite nedisponebla

en: Permission denied
eo: Permeso rifuzita

en: Could not cancel
eo: Ne povis nuligi

en: Not supported
eo: Ne subtenate

en: Unsupported authentication method
eo: Nesubtenata aŭtentig-metodo

en: TLS not available
eo: TLS ne disponeblas

en: Search size limit exceeded
eo: Serĉa grandeclimo superita

en: Search time limit exceeded
eo: Serĉa templimo superita

en: Query refused
eo: Informpeto rifuziĝis

en: D-Bus error
eo: D-Busa eraro

en: Other error
eo: Alia eraro

en: Backend is not opened yet
eo: Motoro ankoraŭ ne malfermita

en: Object is out of sync
eo: Objekto estas nesinkronigita

en: Timeout was reached
eo: Tempolimo estis atingita

en: Google server is busy, waiting to retry (%d:%02d minute) | Google server is busy, waiting to retry (%d:%02d minutes)
eo[0]: Google-servilo estas okupata, atendante por reprovi (%d:%02d minuto)
eo[1]: Google-servilo estas okupata, atendante por reprovi (%d:%02d minutoj)

en: Google server is busy, waiting to retry (%d second) | Google server is busy, waiting to retry (%d seconds)
eo[0]: Google-servilo estas okupata, atendante por reprovi (%d sekundo)
eo[1]: Google-servilo estas okupata, atendante por reprovi (%d sekundoj)

en: No JSON object returned by the server
eo: Neniu JSON-objekto redonita de la servilo

en: Failed to call %s:
eo: Malsukcesis voki %s:

en: Failed to create broker proxy:
eo: Malsukcesis krei peranton-prokurilon:

en: Failed to call getAccounts:
eo: Malsukcesis voki getAccounts:

en: Failed to parse getAccounts response:
eo: Malsukcesis analizi getAccounts-respondon:

en: Failed to parse getAccounts response: root is not an object
eo: Malsukcesis analizi getAccounts-respondon: radiko ne estas objekto

en: Failed to acquire PRT SSO cookie:
eo: Malsukcesis akiri PRT SSO-kuketon:

en: Failed to parse acquirePrtSsoCookie response:
eo: Malsukcesis analizi acquirePrtSsoCookie-respondon:

en: Failed to parse acquirePrtSsoCookie response: root is not an object
eo: Malsukcesis analizi acquirePrtSsoCookie-respondon: radiko ne estas objekto

en: Malformed, no message body set
eo: Misformita, neniu mesaĝokorpo agordita

note: Translators: The first %s is a display name of the source, the second is its UID and the third is the name of the OAuth service.
en: Source “%s” (%s) is not valid for “%s” OAuth2 service
eo: Fonto “%s” (%s) ne validas por “%s” OAuth2-servo

en: OAuth2 secret not found
eo: OAuth2-sekreto ne trovita

en: Received incorrect response from server “%s”.
eo: Ricevis neĝustan respondon de servilo “%s”.

en: Failed to refresh access token. Sign to the server again, please.
    
    Detailed error: %s
eo: Malsukcesis aktualigi alir-ĵetonon. Bonvolu ensaluti al la servilo denove.
    
    Detala eraro: %s

en: Failed to refresh access token. Sign to the server again, please.
eo: Malsukcesis aktualigi atingoĵetonon. Bonvolu saluti je la servilo denove.

note: Translators: The first %s is a display name of the source, the second is its UID.
en: Source “%s” (%s) is not a valid OAuth2 source
eo: Fonto “%s” (%s) ne estas valida OAuth2-fonto

en: The access token is expired and it failed to refresh it. Sign to the server again, please.
eo: La alir-ĵetono eksvalidiĝis kaj malsukcesis ĝin aktualigi. Bonvolu ensaluti al la servilo denove.

en: No URI set
eo: Neniu URI agordita

en: Invalid URI “%s”
eo: Nevalida URI “%s”

en: Failed with HTTP error %d: %s
eo: Malsukcesis per HTTP-eraro %d: %s

en: Failed to setup authentication
eo: Malsukcesis agordi aŭtentigon

en: Server is busy, waiting to retry (%d:%02d minute) | Server is busy, waiting to retry (%d:%02d minutes)
eo[0]: Servilo estas okupata, atendante por reprovi (%d:%02d minuto)
eo[1]: Servilo estas okupata, atendante por reprovi (%d:%02d minutoj)

en: Server is busy, waiting to retry (%d second) | Server is busy, waiting to retry (%d seconds)
eo[0]: Servilo estas okupata, atendante por reprovi (%d sekundo)
eo[1]: Servilo estas okupata, atendante por reprovi (%d sekundoj)

en: Too many redirects
eo: Tro multaj alidirektiĝoj

en: Source file is missing a [%s] group
eo: Fontdosiero mankas grupon [%s]

en: Data source “%s” is not removable
eo: Datumfonto “%s” ne estas forigebla

en: Data source “%s” is not writable
eo: Datumfonto “%s” ne estas skribebla

en: Unnamed
eo: Sennoma

en: Credentials lookup is not supported
eo: Akreditaĵa serĉo ne estas subtenata

en: Credentials store is not supported
eo: Akreditaĵa konservo ne estas subtenata

en: Credentials delete is not supported
eo: Akreditaĵa forigo ne estas subtenata

en: Password not found
eo: Ne trovis pasvorton

en: Signature script must be a local file
eo: Subskriba skripto devas esti loka dosiero

en: Source “%s” does not support proxy lookups
eo: Fonto “%s” ne subtenas prokurilajn serĉojn

en: Cannot connect to D-Bus service “%s” with object path “%s”, no owner found
eo: Ne eblas konekti al D-Bus-servo “%s” kun objektovojo “%s”, neniu posedanto trovita

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
eo: %a %d/%m/%Y %I:%M:%S %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M:%S
eo: %a %d/%m/%Y %H:%M:%S

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 12-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I:%M %p
eo: %a %d/%m/%Y %I:%M %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format, without seconds. strftime format of a weekday, a date and a * time, in 24-hour format, without seconds.
en: %a %m/%d/%Y %H:%M
eo: %a %d/%m/%Y %H:%M

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 12-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %I %p
eo: %a %d/%m/%Y %I %p

note: strptime format of a weekday, a date and a time, * in 24-hour format, without minutes or seconds.
en: %a %m/%d/%Y %H
eo: %a %d/%m/%Y %H

note: strptime format of a weekday and a date. strftime format of a weekday and a date.
en: %a %m/%d/%Y
eo: %a %d/%m/%Y

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format.
en: %m/%d/%Y %I:%M:%S %p
eo: %d/%m/%Y %I:%M:%S %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format.
en: %m/%d/%Y %H:%M:%S
eo: %d/%m/%Y %H:%M:%S

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, * without seconds.
en: %m/%d/%Y %I:%M %p
eo: %d/%m/%Y %I:%M %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, * without seconds.
en: %m/%d/%Y %H:%M
eo: %d/%m/%Y %H:%M

note: strptime format of a date and a time, in 12-hour format, * without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %I %p
eo: %d/%m/%Y %I %p

note: strptime format of a date and a time, in 24-hour format, * without minutes or seconds.
en: %m/%d/%Y %H
eo: %d/%m/%Y %H

note: strptime format of a weekday and a date. This is the preferred date format for the locale.
en: %m/%d/%Y
eo: %d/%m/%Y

en: Notes
eo: Notoj

en: Cannot determine destination URL without WebDAV extension
eo: Ne eblas determini celan URL sen WebDAV-etendaĵo

en: The server responded with an HTML page, which can mean there’s an error on the server or with the client request. The used URI was: %s
eo: La servilo respondis per HTML-paĝo, kio povas signifi ke estas eraro sur la servilo aŭ en la klienta peto. La uzita URI estis: %s

en: The server responded with an HTML page, which can mean there’s an error on the server or with the client request.
eo: La servilo respondis per HTML-paĝo, kio povas signifi ke estas eraro sur la servilo aŭ en la klienta peto.

note: Translators: The first '%s' is replaced with error prefix, as provided by the caller, which can be in a form: "Failed with something". The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The second '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text). The last '%s' is replaced with
en: %s: HTTP error code %d (%s): %s
eo: %s: HTTP-erarkodo %d (%s): %s

note: Translators: The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text). The last '%s' is replaced with detailed error text, as returned by the server.
en: Failed with HTTP error code %d (%s): %s
eo: Malsukcesis kun HTTP-erarkodo %d (%s): %s

note: Translators: The first '%s' is replaced with error prefix, as provided by the caller, which can be in a form: "Failed with something". The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The second '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text).
en: %s: HTTP error code %d (%s)
eo: %s: HTTP-erarkodo %d (%s)

note: Translators: The '%d' is replaced with actual HTTP status code. The '%s' is replaced with a reason phrase of the error (user readable text).
en: Failed with HTTP error code %d (%s)
eo: Malsukcesis kun HTTP-erarkodo %d (%s)

en: Failed to post data
eo: Malsukcesis sendi datumojn

en: Failed to get input XML content
eo: Malsukcesis akiri enigan XML-enhavon

en: Failed to get properties
eo: Malsukcesis akiri ecojn

en: Failed to update properties
eo: Malsukcesis ĝisdatigi ecojn

en: Failed to issue REPORT
eo: Malsukcesis sendi REPORT-peton

en: Failed to create collection
eo: Malsukcesis krei kolekton

en: Failed to get XML request content
eo: Malsukcesis akiri XML-petan enhavon

en: Failed to create address book
eo: Malsukcesis krei adresaron

en: Failed to create calendar
eo: Malsukcesis krei kalendaron

en: Failed to read resource
eo: Malsukcesis legi risurcon

en: Failed to put data
eo: Malsukcesis alŝuti datumojn

en: Failed to put data to server, error code %d (%s)
eo: Malsukcesis meti datumojn al servilo, erar-kodo %d (%s)

en: Failed to delete resource
eo: Malsukcesis forigi risurcon

en: Failed to copy resource
eo: Malsukcesis kopii risurcon

en: Failed to move resource
eo: Malsukcesis movi risurcon

en: Failed to lock resource
eo: Malsukcesis ŝlosi risurcon

en: Expected application/xml response, but none returned
eo: Atendis respondon application/xml, sed neniu revenis

en: Expected application/xml response, but %s returned
eo: Atendis respondon application/xml, sed %s revenis

en: Failed to parse XML data
eo: Malsukcesis analizi XML-datumojn

en: Failed to refresh lock
eo: Malsukcesis aktualigi risurcon

en: Failed to unlock
eo: Malsukcesis malŝlosi

en: Expected multistatus response, but %d returned (%s)
eo: Atendis multistatus-respondon, sed %d revenis (%s)

en: XML data does not have root node
eo: XML-datumoj ne havas radikan nodon

en: XML data doesn't have required structure (%s)
eo: XML-datumoj ne havas bezonatan strukturon (%s)

en: Failed to get access control list
eo: Malsukcesis akiri atingokontrolan liston

en: Cannot store protected nor inherited Access Control Entry.
eo: Ne eblas konservi protektitan nek hereditan atingokontrolan eron.

en: Provided invalid principal kind for Access Control Entry.
eo: Nevalida principala tipo por atingokontrola ero.

en: Cannot store property-based Access Control Entry.
eo: Ne eblas konservi ec-bazitan atingokontrolan eron.

en: Access Control Entry can be only to Grant or Deny, but not None.
eo: Atingokontrola ero povas esti nur Permesi aŭ Malpermesi, sed ne Neniu.

en: Access Control Entry can be only to Grant or Deny, but not both.
eo: Atingokontrola ero povas esti nur Permesi aŭ Malpermesi, sed ne ambaŭ.

en: Access Control Entry privilege cannot be NULL.
eo: Privilegio de atingokontrola ero ne povas esti NULL.

en: Server did not return sync-token
eo: Servilo ne resendis sinkronigan ĵetonon

en: Could not open the link.
eo: Ne eblis malfermi la ligilon.

en: Copy _Link Location
eo: Kopii _ligilolokon

en: O_pen Link in Browser
eo: M_alfermi ligilon en foliumilo

note: To Translators: The text is concatenated to a form: "Ctrl-click to open a link http://www.example.com"
en: Ctrl-click to open a link
eo: Stir-klaku por malfermi ligilon

note: x509 certificate usage types
en: Digital Signature
eo: Cifereca subskribo

en: Key Encipherment
eo: Ŝlosila ĉifrado

en: Data Encipherment
eo: Datuma ĉifrado

en: Non Repudiation
eo: Nemalakceptebleco

en: Key Agreement
eo: Ŝlosila interkonsento

en: Key Certificate Sign
eo: Ŝlosil-atestila subskribo

en: CRL Sign
eo: CRL-subskribo

en: Encipher Only
eo: Nur ĉifrado

en: Certificate
eo: Atestilo

en: Identity
eo: Identeco

en: Issuer
eo: Eldonanto

en: Expires on
eo: Eksvalidiĝas je

en: Subject
eo: Subjekto

en: Common Name
eo: Komuna nomo

en: Email
eo: Retpoŝtadreso

en: Organization Unit
eo: Organiza unuo

en: Country
eo: Lando

en: State
eo: Stato

en: Locality
eo: Loko

en: Domain Component Name
eo: Domajna komponanta nomo

en: Alternative Emails
eo: Alternativaj retpoŝtadresoj

en: SHA-256 Fingerprint
eo: SHA-256-fingrospuro

en: Details
eo: Detaloj

en: Not Before
eo: Ne antaŭ

en: Not After
eo: Ne post

en: Usage
eo: Uzado

en: Version
eo: Versio

en: Serial Number
eo: Seria numero

en: Key ID
eo: Ŝlosila identigilo

en: Signature Algorithm
eo: Subskriba algoritmo

en: Public Key
eo: Publika ŝlosilo

en: Algorithm
eo: Algoritmo

en: Credentials prompt was cancelled
eo: Legitimila invito estis nuligita

en: Source “%s” doesn’t support prompt for credentials
eo: Fonto “%s” ne subtenas inviton por legitimiloj

en: Failed to obtain access token from address “%s”: %s
eo: Malsukcesis akiri atingoĵetonon el adreso “%s”: %s

en: Checking returned code
eo: Kontrolante redonitan kodon

en: Requesting access token, please wait…
eo: Petante atingoĵetonon, bonvole atendu…

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Address Book authentication request".
en: %s Address Book authentication request
eo: %s adresara aŭtentigo necesas

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Calendar authentication request".
en: %s Calendar authentication request
eo: %s kalendara aŭtentigo necesas

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Memo List authentication request".
en: %s Memo List authentication request
eo: %s notolista aŭtentiga peto

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Task List authentication request".
en: %s Task List authentication request
eo: %s taskolista aŭtentiga peto

note: Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google Mail authentication request".
en: %s Mail authentication request
eo: %s retpoŝta aŭtentiga peto

note: generic account prompt Translators: The %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Google account authentication request".
en: %s account authentication request
eo: %s konta aŭtentiga peto

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your address book “%s”.
eo: Ensalutu al via %s-konto kaj akceptu kondiĉojn por atingi vian adresaron “%s”.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your calendar “%s”.
eo: Ensalutu al via %s-konto kaj akceptu kondiĉojn por atingi vian kalendaron “%s”.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your mail account “%s”.
eo: Ensalutu al via %s-konto kaj akceptu kondiĉojn por atingi vian retpoŝtan konton “%s”.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your mail transport “%s”.
eo: Ensalutu al via %s-konto kaj akceptu kondiĉojn por atingi vian retpoŝtsendilon “%s”.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your memo list “%s”.
eo: Ensalutu al via %s-konto kaj akceptu kondiĉojn por atingi vian memliston “%s”.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your task list “%s”.
eo: Ensalutu al via %s-konto kaj akceptu kondiĉojn por atingi vian taskliston “%s”.

note: Translators: The first %s is replaced with an OAuth2 service display name, like the strings from "OAuth2Service" translation context, thus it can form a string like "Login to your Google account and...". The second %s is the actual source display name, like "On This Computer : Personal".
en: Login to your %s account and accept conditions in order to access your account “%s”.
eo: Ensalutu al via %s-konto kaj akceptu kondiĉojn por atingi vian konton “%s”.

en: Failed to open browser: %s
eo: Malsukcesis malfermi foliumilon: %s

en: _Copy URL
eo: _Kopii URL-on

en: Open in _Browser
eo: Malfermi en _foliumilo

en: Open with “%s”
eo: Malfermi per “%s”

en: _Cancel
eo: _Nuligi

en: Open the above URL in a browser and go through the OAuth2 wizard there. Copy the resulting authorization code, or the URL the OAuth2 wizard finished with, below to continue the authentication process.
eo: Malfermu la supran URL-on en foliumilo kaj traigu la OAuth2-asistanton tie. Kopiu la rezultan rajtigkodon, aŭ la URL-on per kiu la OAuth2-asistanto finiĝis, sube por daŭrigi la aŭtentigan procezon.

en: _Authorization code:
eo: _Rajtiga kodo:

en: C_ontinue
eo: Da_ŭrigi

en: Preparing request, please wait…
eo: Preparante peton, bonvole atendu…

en: Address book authentication request
eo: Adresara aŭtentiga peto

en: Calendar authentication request
eo: Kalendara aŭtentiga peto

en: Mail authentication request
eo: Retpoŝta aŭtentiga peto

note: generic account prompt
en: Authentication request
eo: Aŭtentiga peto

en: Please enter the password for address book “%s”.
eo: Bonvolu enigi la pasvorton por adresaro “%s”.

en: Please enter the password for calendar “%s”.
eo: Bonvolu enigi la pasvorton por kalendaro “%s”.

en: Please enter the password for mail account “%s”.
eo: Bonvolu enigi la pasvorton por retpoŝtkonto “%s”.

en: Please enter the password for mail transport “%s”.
eo: Bonvole enigu la pasvorton por retpoŝtsendilo “%s”.

en: Please enter the password for memo list “%s”.
eo: Bonvolu enigi la pasvorton por notolisto “%s”.

en: Please enter the password for task list “%s”.
eo: Bonvolu enigi la pasvorton por taskolisto “%s”.

en: Please enter the password for account “%s”.
eo: Bonvolu enigi la pasvorton por konto “%s”.

note: Translators: This is part of a credential prompt, constructing for example: "Please enter the password for account “%s”.\n(host: hostname)"
en: 
    (host: %s)
eo: 
    (gastiganto: %s)

en: _OK
eo: _Bone

en: _User Name:
eo: _Uzantonomo:

en: _Password:
eo: _Pasvorto:

note: Remember password check
en: _Add this password to your keyring
eo: _Aldoni ĉi tiun pasvorton al via ŝlosilaro

[ctx: snooze-time]
note: Translators: short version of "Snooze until start"
en: until start
eo: ĝis komenco

[ctx: snooze-time]
en: Snooze until start
eo: Dormeti ĝis komenco

[ctx: snooze-time]
note: Translators: short version of "Snooze until 10 minutes before" ...start
en: until %s before start
eo: ĝis %s antaŭ komenco

[ctx: snooze-time]
note: Translators: the '%s' is replaced with actual time interval, like "10 minutes", making it "Snooze until 10 minutes before" ...start
en: Snooze until %s before start
eo: Dormeti ĝis %s antaŭ komenco

[ctx: snooze-time]
note: Translators: short version of "Snooze until 10 minutes after start"
en: until %s after start
eo: ĝis %s post komenco

[ctx: snooze-time]
note: Translators: the '%s' is replaced with actual time interval, like "10 minutes", making it "Snooze until 10 minutes after start"
en: Snooze until %s after start
eo: Dormeti ĝis %s post komenco

[ctx: snooze-time]
note: Translators: short version of "Snooze for 10 minutes"
en: for %s
eo: dum %s

[ctx: snooze-time]
note: Translators: the '%s' is replaced with actual time interval, like "10 minutes", making it "Snooze for 10 minutes"
en: Snooze for %s
eo: Dormeti dum %s

en: _Add custom time
eo: _Aldoni propran tempon

en: _Clear custom times
eo: _Vakigi proprajn tempojn

[ctx: overdue]
en: now
eo: nun

en: %d year | %d years
eo[0]: %d jaro
eo[1]: %d jaroj

[ctx: overdue]
en: overdue
eo: posttempa

en: Failed to launch URI “%s”:
eo: Malsukcesis lanĉi URI-on “%s”:

en: No reminder is selected.
eo: Neniu memorigilo estas elektita.

en: No details are available.
eo: Neniuj detaloj estas disponeblaj.

en: Multiple reminders are selected.
eo: Pluraj memorigiloj estas elektitaj.

en: Failed to dismiss reminder:
eo: Malsukcesis rezigni memorigilon:

en: Failed to dismiss all:
eo: Malsukcesis rezigni ĉiujn:

en: Set a custom snooze time for
eo: Agordi propran dormettempon por

[ctx: reminders-snooze]
note: Translators: this is part of: "Set a custom snooze time for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: da_ys
eo: _tagoj

[ctx: reminders-snooze]
note: Translators: this is part of: "Set a custom snooze time for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _hours
eo: _horoj

[ctx: reminders-snooze]
note: Translators: this is part of: "Set a custom snooze time for [nnn] days [nnn] hours [nnn] minutes", where the text in "[]" means a separate widget
en: _minutes
eo: _minutoj

en: from now
eo: ekde nun

en: before start
eo: antaŭ komenco

en: after start
eo: post komenco

en: _Add Snooze time
eo: _Aldoni tempon por dormeti

en: Dismiss _All
eo: _Rezigni ĉiujn

en: _Dismiss
eo: _Rezigni

en: Certificate trust...
eo: Atestila fido…

en: _Reject
eo: _Rifuzi

en: Accept _Temporarily
eo: Akcepti _dumtempe

en: _Accept Permanently
eo: _Akcepti por ĉiam

en: Temporarily reject the certificate
eo: Provizore malakcepti la atestilon

en: Permanently reject the certificate
eo: Konstante malakcepti la atestilon

en: Temporarily accept the certificate
eo: Provizore akcepti la atestilon

en: Permanently accept the certificate
eo: Konstante akcepti la atestilon

en: SSL/TLS certificate for “%s” is not trusted. Do you wish to accept it?
eo: SSL/TLS-atestilo por “%s” ne estas fidata. Ĉu vi volas akcepti ĝin?

en: Reason:
eo: Kialo:

en: Detailed error:
eo: Detala eraro:

en: The signing certificate authority is not known.
eo: La subskribanta atestila aŭtoritato ne estas konata.

en: The certificate does not match the expected identity of the site that it was retrieved from.
eo: La atestilo ne kongruas kun la atendita identeco de la retejo, de kiu ĝi estis ricevita.

en: The certificate’s activation time is still in the future.
eo: La aktiviga tempo de la atestilo estas ankoraŭ en la estonteco.

en: The certificate has expired.
eo: La atestilo eksvalidiĝis.

en: The certificate has been revoked according to the connection’s certificate revocation list.
eo: La atestilo estis revokita laŭ la revoka listo de atestiloj de la konekto.

en: The certificate’s algorithm is considered insecure.
eo: La algoritmo de la atestilo estas konsiderata nesekura.

en: Supports
eo: Subtenas

en: _User mail:
eo: Retpoŝtadreso de _uzanto:

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Contacts
eo: Kontaktaro

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Events
eo: Eventoj

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Memos
eo: Notoj

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Tasks
eo: Taskoj

[ctx: WebDAVDiscover]
en: Server-side scheduling
eo: Servilflanka planado

en: Invalid URL
eo: Nevalida adreso

en: Cancel
eo: Nuligi

en: Searching server sources...
eo: Serĉante servilfontoj...

en: Cannot find a corresponding account in the org.gnome.OnlineAccounts service from which to obtain a password for “%s”
eo: Ne eblas trovi kongruan konton en la org.gnome.OnlineAccounts-servo por akiri pasvorton por “%s”

en: Failed to get password from GOA:
eo: Malsukcesis akiri pasvorton de GOA:

note: TODO: more specific
en: Code: %u — Unexpected response from server
eo: Kodo: %u — Neatendita respondo de servilo

note: TODO: more specific
en: Failed to parse autodiscover response XML
eo: Malsukcesis analizi XML-respondon de aŭtomaltrovado

note: TODO: more specific
en: Failed to find Autodiscover element
eo: Malsukcesis trovi Autodiscover-elementon

note: TODO: more specific
en: Failed to find Response element
eo: Malsukcesis trovi Response-elementon

note: TODO: more specific
en: Failed to find Account element
eo: Malsukcesis trovi Account-elementon

note: TODO: more specific
en: Failed to find ASUrl and OABUrl in autodiscover response
eo: Malsukcesis trovi ASUrl kaj OABUrl en aŭtomaltrov-respondo

en: Cannot find a corresponding account in the org.gnome.OnlineAccounts service from which to obtain an access token for “%s”
eo: Ne eblas trovi kongruan konton en la org.gnome.OnlineAccounts-servo por akiri atingoĵetonon por “%s”

en: Failed to obtain an access token for “%s”:
eo: Malsukcesis akiri atingoĵetonon por “%s”:

en: Keep running after the last client is closed
eo: Daŭrigi funkciadon post kiam la lasta kliento estas fermita

en: Wait running until at least one client is connected
eo: Atendi funkciadon ĝis almenaŭ unu kliento estas konektita

en: Overrides compile-time backend per process option; use 1 to enable, 0 to disable, any other value is to use compile-time option
eo: Anstataŭigas la kompiltempan opcion pri dorsa procezo; uzu 1 por ŝalti, 0 por malŝalti, ajna alia valoro uzas la kompiltempan opcion

en: Reminders
eo: Memorigiloj

en: Warning
eo: Averto

en: _No
eo: _Ne

en: _Yes
eo: _Jes

en: A calendar reminder is about to trigger. This reminder is configured to run the following program:
    
            %s
    
    Are you sure you want to run this program?
eo: Kalendara memorigilo estas ekfunkciota. Ĉi tiu memorigilo estas agordita por ruli la sekvan programon:
    
            %s
    
    Ĉu vi certas, ke vi volas ruli ĉi tiun programon?

en: Do not ask me about this program again
eo: Ne demandu min pri ĉi tiu programo denove

en: Display Reminders window with _notifications
eo: Montri fenestron de memorigiloj kun _sciigoj

en: Keep reminder notification window always on _top
eo: Teni fenestron de memorigilo-sciigoj ĉiam _supre

en: Enable _desktop notifications
eo: Ebligi _labortablajn sciigojn

en: Enable _audio notifications
eo: Ebligi _sonajn sciigojn

en: Display reminders for _completed tasks
eo: Montri memorigilojn por _plenumitaj taskoj

en: Display reminders for _past events
eo: Montri memorigilojn por _pasintaj eventoj

en: Reminders Options:
eo: Opcioj pri memorigiloj:

en: You have %d reminder | You have %d reminders
eo[0]: Vi havas %d memorigilon
eo[1]: Vi havas %d memorigilojn

en: Don’t migrate user data from previous versions of Evolution
eo: Ne migrigu uzantajn datumojn el antaŭaj versioj de Evolution

en: Can not open file
eo: Ne eblas malfermi dosieron

en: Failed to open client “%s”: %s
eo: Malsukcesis malfermi klienton “%s”: %s

en: Unhandled error
eo: Netraktita eraro

en: Specify the output file instead of standard output
eo: Specifu la eligdosieron anstataŭ la norma eligo

en: OUTPUTFILE
eo: ELIGDOSIERO

en: List available address books
eo: Listigi disponeblajn adresarojn

en: List available address books and show how many contacts they have
eo: Listigi disponeblajn adresarojn kaj montri kiom da kontaktoj ili havas

en: Show cards as vcard or csv file
eo: Montri kartojn kiel vCard- aŭ CSV-dosieron

en: Cannot use --list and --list-with-count together.
eo: Ne eblas uzi --list kaj --list-with-count kune.

en: Command line arguments error, please use --help option to see the usage.
eo: Eraro en komandliniaj argumentoj, bonvole uzu la opcion --help por vidi la uzadon.

en: Only supports csv or vcard format.
eo: Nur subtenas CSV- aŭ vCard-formaton.

en: Show only enabled sources
eo: Montri nur ŝaltitaj fontoj

en: Show source’s UID
eo: Montri UID de fonto

en: Show source’s authentication information
eo: Montri aŭtentigajn informojn de fonto

en: Write in machine readable format (one source per line, without localized property names and tab as separator)
eo: Skribi en maŝinlegebla formato (unu fonto po linio, sen lokalizitaj ecnomoj kaj tabulatoro kiel apartigilo)

en: Limit only to sources with given extension name
eo: Limigi nur al fontoj kun donita kromaĵnomo

en: yes
eo: jes

en: no
eo: ne

en: Collection
eo: Kolekto

en: Collection/GNOME Online Accounts
eo: Kolekto/GNOME Retaj Kontoj

en: Collection/Ubuntu Online Accounts
eo: Kolekto/Ubuntu Retaj Kontoj

en: Address Book
eo: Adresaro

en: Calendar
eo: Kalendaro

en: Memo List
eo: Notolisto

en: Task List
eo: Tasklisto

en: Mail Account
eo: Retpoŝtkonto

en: Mail Transport
eo: Retpoŝtsendilo

en: Mail Identity
eo: Retpoŝta identeco

en: Mail Submission
eo: Retpoŝta sendado

en: Mail Signature
eo: Retpoŝta subskribo

en: Proxy
eo: Prokurilo

en: Parent UID: %s
eo: Gepatra UID: %s

en: Enabled: %s
eo: Ŝaltita: %s

en: Backend: %s
eo: Interno: %s

en: Calendar enabled: %s
eo: Kalendaro enŝaltita: %s

en: Contacts enabled: %s
eo: Kontaktoj enŝaltitaj: %s

en: Mail enabled: %s
eo: Retpoŝto ebligita: %s

en: MIME Type: %s
eo: MIME-tipo: %s

en: Auth Host: %s:%d
eo: Aŭtentiga gastiganto: %s:%d

en: Auth Host: %s
eo: Aŭtentiga gastiganto: %s

en: Auth User: %s
eo: Aŭtentiga uzanto: %s

en: Auth Method: %s
eo: Aŭtentiga metodo: %s

en: Auth Proxy UID: %s
eo: Aŭtentiga prokurila UID: %s

en: Failed to parse arguments: Unknown error
eo: Malsukcesis analizi argumentojn: Nekonata eraro

en: Failed to connect to source registry: %s
eo: Malsukcesis konekti al fontregistro: %s

en: No sources had been found
eo: Neniuj fontoj estis trovitaj

en: Birthdays & Anniversaries
eo: Naskiĝtagoj & Datrevenoj

en: Contacts
eo: Kontaktaro

en: On LDAP Servers
eo: Sur LDAP-serviloj

en: On This Computer
eo: En ĉi tiu komputilo

en: Personal
eo: Persona

en: Default Proxy Settings
eo: Implicitaj prokurilaj agordoj

en: Search Folders
eo: Serĉdosierujoj

en: Weather
eo: Vetero

en: On The Web
eo: Sur la reto

en: WebDAV Notes
eo: WebDAV-notoj
